Laurent-Perrier Group

Champagne Laurent Perrier Grand Siecle 0,75l

Dostępność: W magazynie

Laurent Perrier Grand Siecle to szampan Non Vintage powstający tylko z trzech najlepszych roczników dekady. To odmienna koncepcja w stosunku do innych domów szampańskich gdzie najbardziej prestiżowe wina powstają z jednego, konkretnego rocznika.

tmp
729,00 zł

Szczegóły

Laurent Perrier to dom szampański, który powstał w 1812 roku. Założycielem był Alphonse Pierlot, który zakupił dwie parcele w dolinie rzeki Marny. Produkcję szampana powierzono małżeństwu Eugeniuszowi Laurent oraz Mathilde Emilie Perrier. Po śmierci Eugeniusza żona przejęła kontrolę oraz zmieniła nazwę na Veuve Laurent Perrier. Produkcja uległa zwiększeniu, niestety wybuch wojny popsuł koniunkturę. W 1939 roku firma została sprzedana Mary-Louise Lanson de Nonancourt. Okres II wojny światowej był trudny lecz po jej zakończeniu nastąpił rozkwit marki. Aktualnie współpracuje z 1200 winogrodników i jest trzecią największą marką szampana na świecie.

Laurent Perrier Grand Siecle to szampan Non Vintage powstający tylko z trzech najlepszych roczników dekady. To odmienna koncepcja w stosunku do innych domów szampańskich gdzie najbardziej prestiżowe wina powstają z jednego, konkretnego rocznika. W sprawie wyboru nazwy tego prestiżowego szampana wypowiadały się najważniejsze osobistości ówczesnej Francji w tym generał Charles de Gaulle. Powstaje na bazie Chardonnay 55% oraz Pinot Noir 45%. Wino dojrzewa na osadzie przez okres 8 lat.

Rekomendowane na aperitif, do ryb w kremowych sosach, przegrzebków, homara, trufli, cielęciny oraz do niezbyt dojrzałych serów.

Aromat : cytrusów, jabłek, brioszki, miodu, migdałów.
Smak : intensywny, elegancki, cytrusy, orzechy, dąb, miód.
Finisz : długi, kompleksowy, odświeżający z nutą maślanego pieczywa, cytrusów oraz orzechów.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Laurent-Perrier Group
Kraj pochodzenia Francja
Kolor Białe
Rodzaj wina Szampany i musujące
Smak Wytrawne
Aromaty cytrusów, jabłek, brioszki, miodu, migdałów.
Taniny Niskie
Szczep Chardonnay, Pinot Noir
Owocowość Wysoka
Kwasowość Wysoka
Region winiarski Szampania
Zawartość alkoholu 12%
Pasuje do Owoce morza, Ryby, Sery
Temperatura podawania 6-8 °C
Pojemność butelki (l) 0.75

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.