Santa Teresa

Rum Santa Teresa 1796 Solera 0,7l

Dostępność: W magazynie

Santa Teresa 1796 to wenezuelski rum, który powstał z okazji 200 lecia istnienia wytwórni. Proces dojrzewania przebiega w beczkach po bourbonie z zastosowaniem systemu solera.
tmp
229,00 zł

Szczegóły

Hacienda Santa Teresa postała 1796 roku w górskiej dolinie Aragua w Wenezueli. Początkowo oprócz uprawy trzciny cukrowej rosły tu kawa i kakao. W 1830 roku niemiecki kupiec Gustav Julius Vollmer żeni się z Panchita Rivas i staje się właścicielem haciendy. Jej historia jest jednak burzliwa, ponieważ musiała stawić czoła wojnom, rewolucjom i pomysłom dyktatorów. W 1996 roku Alberto Vollmer Herrera, członek czwartego pokolenia rodziny właścicieli zdecydował aby opracować rum, który mógłby wykorzystać całą wiedzę zdobytą w ciągu pierwszych 200 lat i uczcić nim okrągłą rocznicę powstania firmy. Tak powstał rum Santa Teresa 1796.

Santa Teresa 1796 to wenezuelski rum, który powstał z okazji 200 lecia istnienia wytwórni. Przy jego produkcji wykorzystano wiedzę zdobytą w ciągu dwóch wieków istnienia. Proces dojrzewania przebiega w beczkach po bourbonie z zastosowaniem systemu solera. Okres dojrzewania najstarszych destylatów używanych do jego produkcji wynosi nawet 35 lat.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Santa Teresa
Kraj pochodzenia Wenezuela
Rodzaj rumu Ciemny
Aromaty intensywny, owoce, drewno, przyprawy.
Smak orzechy, cynamon, czekolada, skóra, miód.
Finisz długi, suszone owoce, karmel, akcent pieprzu.
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.