Kilbeggan

Whiskey Kilbeggan Small Batch Rye 0,7l

Dostępność: W magazynie

Kilbeggan Small Batch Rye to limitowana edycja irlandzkiej whiskey, na rynku pojawiła się w 2018 roku. Powstaje na bazie słodowanego i nie słodowanego jęczmienia 70%, pozostały procent stanowi dodatek żyta.

tmp
139,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Kilbeggan została założona w 1757 r. a od 1798 r. znajdował się w rękach Matthiasa McManusa. W 1843 roku gorzelnię przejmuje John Locke. W związku z kryzysem ekonomicznym w 1947 roku zostaje sprzedana Transworld Trust. Jednak w latach pięćdziesiątych produkcję wstrzymano. 25 lat później dzięki inicjatywie lokalnej budynek odnowiono i oddano do użytku w postaci muzeum. Natomiast licencję do produkcji whiskey Kilbeggan nabyła firma Cooley Distillery. Od 2012 roku właścicielem jest koncern Bean Suntory.

Kilbeggan Small Batch Rye to limitowana edycja irlandzkiej whiskey. Na rynku pojawiła się w 2018 roku. Powstaje na bazie słodowanego i nie słodowanego jęczmienia 70%, pozostały procent stanowi dodatek żyta. Poddana jest dwukrotnej destylacji przebiegającej w miedzianych alembikach. Jest pierwsza whiskey tej destylarni, która produkowana jest i starzona w 100% na terenie tej wytwórni.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Kilbeggan
Kraj pochodzenia Irlandia
Rodzaj/ Typ whisky Small Batch
Zawartość alkoholu 43%
Aromaty ciasteczka owsiane, mleczna czekolada, jabłko, imbir.
Smak gruszka, wanilia, cytrusy, herbatniki, kwiaty, przyprawy.
Finisz średnio długi, delikatny, toffi, dąb, angielskie ziele, nuty zboża.
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.