Craigellachie

Whisky Cooper Dog 0,7l

Dostępność: W magazynie

Destylarnia Craigellachie zlokalizowana jest w miejscowości Aberlour, w samym sercu słynnego regionu Speyside. Znajduje się blisko punktu, w którym dwie najbardziej szkockie rzeki zbiegają się. Spey spotyka się z rzeką Fiddich.
tmp
119,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Craigellachie zlokalizowana jest w miejscowości Aberlour, w samym sercu słynnego regionu Speyside. Znajduje się blisko punktu, w którym dwie najbardziej szkockie rzeki zbiegają się. Spey spotyka się z rzeką Fiddich. Pierwotny budynek został zaprojektowany w 1891 roku przez znanego lokalnego architekta Charlesa Doiga, któremu przypisuje się projekt ponad 50 szkockich destylarni. Przebudowany w 1965 roku zyskał nowe oblicze. Nazwa Craigellachi w dosłownym tłumaczeniu oznacza "skaliste wzgórze" i odnosi się do klifu, który znajduje się nad rzekę Spey. Sąsiadem destylarni jest słynny The Macallan.
Cooper Dog to whisky blended oparta na 8 whisky single malt. Pomysł na blend narodził się w pubie o tej samej nazwie, znajdujacym się w hotelu Craigellachie. Twórcą receptury jest master blender Stuart Morrison.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Craigellachie
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Blended
Aromaty jabłko, toffi, gruszka, słodki dąb, cytrusy
Smak kremowy, dąb, winogrona, gruszka, jabłko, przyprawy
Finisz długi, kremowy, owocowo-waniliowy
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.