Glenfiddich

Whisky Glenfiddich 21yo Winter Storm Batch No. 2 0,7l

Dostępność: W magazynie

Glenfiddich 21yo Winter Storm to kolejna propozycja whisky należącej do kolekcji Experimental Series. Na rynek została wprowadzona w 2018 roku, jest trzecią whisky z tej kolekcji. Wcześniej zaprezentowano IPA Experiment oraz Project XX.

tmp
1 690,00 zł

Szczegóły

Glenfiddich powstała w 1886 roku z inicjatywy Williama Granta. Destylarnia zlokalizowana jest w słynnym mieście Dufftown, w regionie Speyside. W jej pobliżu przepływa rzeka Fiddich, która jest istotnym źródłem wody dla całej doliny. Marka Glenfiddich jest jedną z pierwszych single malt wprowadzonych do sprzedaży na rynkach zagranicznych. Szacuje się że jej udział w rynku tych produktów wynosi ok. 20%. Jako pierwsi w 1969 roku otworzyli własne Visitor Center, które rocznie odwiedza ponad 100 tysięcy gości.

Glenfiddich 21yo Winter Storm to kolejna propozycja whisky należącej do kolekcji Experimental Series. Na rynek została wprowadzona w 2018 roku, jest trzecią whisky z tej kolekcji. Wcześniej zaprezentowano IPA Experiment oraz Project XX. Podczas swojej podróży do Kanady mistrz destylacji Brian Kinsman odwiedził winiarnię Peller Estate gdzie poznał tajniki produkcji słodkiego wina lodowego(eiswein). Właśnie ta wizyta stała się inspiracją do wykorzystania w procesie dojrzewania whisky beczek po tym szlachetnym słodkim winie. Na rynek trafiło tylko 8000 butelek, to rarytas dla prawdziwego konesera.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Glenfiddich
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Speyside
Wiek/lata leżakowania 21
Zawartość alkoholu 43%
Aromaty owoce tropikalne, owoce kandyzowane, skórka pomarańczowa, słodkie przyprawy, dąb.
Smak rodzynki, kandyzowane owoce, brzoskwinie, jabłko, dojrzałe winogrona, przyprawy.
Finisz niezbyt długi, morela, dąb, dżemu z jasnych owoców, przyprawy.
Pojemność butelki (l) 0.7
Dostępność Rzadka

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.