Isle of Jura

Whisky Isle of Jura Journey 0,7l

Dostępność: W magazynie

Isle of Jura Journey to szkocka whisky single malt, która debiutowała na rynku w 2018 roku. Jest jedną z pięciu nowych whisky wprowadzonych przez tą destylarnię. Równocześnie zaprzestano produkcji whisky wcześniej będących w stałej ofercie.

tmp
159,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Jura została założona w 1810 roku przez Archibalsa Campbella na wyspie o tej samej nazwie (niedaleko Islay). Jednak są dowody świadczące, że produkcją whisky zajmowano się tu już w XVI wieku. W 1901 roku gorzelnia została zamknięta. Wznowiła działalność po ponad sześćdziesięciu latach za sprawą firmy Scottish & Newcastle Breweries, znanej z produkcji piwa. W 2004 roku zakład został przejęty przez Whyte and Mackay, natomiast trzy lata później przeszedł w ręce United Spirits Limited.

Isle of Jura Journey to szkocka whisky single malt, która debiutowała na rynku w 2018 roku. Jest jedną z pięciu nowych whisky wprowadzonych przez tą destylarnię. Równocześnie zaprzestano produkcji whisky wcześniej będących w stałej ofercie. W procesie dojrzewania tego trunku wykorzystuje się beczki z białego dębu amerykańskiego w których wcześniej dojrzewał bourbon. To whisky bez określenia wieku, butelkowana w mocy 40%.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Isle of Jura
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Jura
Zawartość alkoholu 40%
Aromaty masło klarowane, kandyzowane migdały, wanilia, toffi, gruszka, dym, dąb.
Smak gruszka w miodzie, toffi, grafit, dym, cynamon, wanilia.
Finisz średnio długa, morele, orzechy, miód, dąb, dym.
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.