Kavalan

Whisky Kavalan Solist Port Cask 57,1% 0,7l

Dostępność: W magazynie

Kavalan Solist Port Cask to tajwańska whisky single malt, powstaje w destylarni King Car. W procesie dojrzewania wykorzystano starannie wyselekcjonowane beczki po czerwonym porto.

tmp
539,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Kavalan zlokalizowana jest mieście Yuanshan, w prowincji Yilan. Słowo Kavalan pochodzi od nazwy plemienia, które niegdyś zamieszkiwało równinę Lan-Yan, oznacza ono szczerość oraz uczciwość. Pierwsza whisky z tego zakładu ukazała się na rynku w 2008 roku. Od tamtej pory Kavalan zbiera bardzo pochlebne recenzje. W 2001 roku destylarnia uzyskała prestiżowy tytuł od Whisky Magazine : World Icons of Whisky "Whisky Visitor Attraction of the Year"

Kavalan Solist Port Cask to tajwańska whisky single malt, powstaje w destylarni King Car. W procesie dojrzewania wykorzystano starannie wyselekcjonowane beczki po czerwonym porto. Butelkowana jest w mocy beczki (cask strength) 57,1% alkoholu. To typ Single Cask czyli na etykiecie znajdziemy precyzyjne informacje na temat beczki w której dojrzewał ten trunek :Port Cask Nr 0090728016A - rozlano 196 butelek .

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Kavalan
Kraj pochodzenia Tajwan
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Beczkowanie beczki po porto
Zawartość alkoholu 57,1%
Aromaty śliwek, konfitury z dzikiej róży, brązowy cukier, czekolada, przyprawy.
Smak śliwki, jeżyny, kakao, orzechy, karmel, przyprawy.
Finisz średnio długi, rodzynki, suszone śliwki, czekolada, przyprawy, dąb.
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.