Stock

Wódka Snow Leopard 0,7l

Dostępność: W magazynie

Snow Leopard to marka wódki która powstała z inicjatywy Stephena Sparrow, założyciela Snow Leopard Trust UK organizacji ratującej Lamparty Śnieżne zagrożone wyginięcie. Stephen Sparrow podróżując po Himalajach poznał trudną sytuację tych zwierząt i postanowił działać.

tmp
209,00 zł

Szczegóły

Polmos Lublin to zasłużona wytwórnia, której historia sięga 1906 roku kiedy to Emil Plage założył zakład specjalizujący się w destylacji. W trakcie II wojny światowej zawiesił produkcję, którą wznowiono w 1944 roku. W okresie nacjonalizacji fabryk prywatnych Państwowy Monopol Spirytusowy przejął w 1951 roku nieruchomości należące do Rektyfikacji Lubelskiej. Aktualnie jest częścią Stock Polska.

Snow Leopard to marka wódki która powstała z inicjatywy Stephena Sparrow, założyciela Snow Leopard Trust UK organizacji ratującej Lamparty Śnieżne zagrożone wyginięcie. Stephen Sparrow podróżując po Himalajach poznał trudną sytuację tych zwierząt i postanowił działać. Wpadł na pomysł stworzenia wódki klasy premium z której 15% dochodu ze sprzedaży zasili konto organizacji. Wódka powstaje na bazie pszenicy orkiszowej z uprawy organicznej. Jest poddana sześciokrotnej destylacji. Produkowana jest w małych partiach a w procesie filtracji wykorzystuje się węgiel aktywny. W ustach delikatna, jedwabista z lekko orzechową nutą.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Stock
Kraj pochodzenia Polska
Rodzaj wódki klasyczna
Rodzaj słodu przenica orkiszowa
Barwa Przeźroczysta
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.