Japonia to drugi producent whisky na świecie. Na przełomie XIX i XXw pojawiły się pierwsze wzmianki o japońskim trunku, po tym jak Kraj Kwitnącej Wiśni otworzył się na świat i eksport amerykańskiej whiskey. Pierwsza japońska destylarnia komercyjna powstała w roku 1923. Była to Yamazaki Distillery, założona przez Shinjiro Tori, uznawanego za ojca japońskiej whisky. Z uwagi na rosnące zainteresowanie whisky z Japonii otwarto destylarnie Hakushu, a firma Shinjiro Torii nosi nazwę Suntory i jest właścicielem innych marek whisky na całym świecie, takich jak: Bowmore, Auchentoshan czy Glen Garioch. Kolejnym z prekursorów przemysłu destylarskiego w Japonii jest Masataka Taketsuru, który po powrocie ze Szkocji założył destylarnie Yoichi i Miyagikyo. Współcześnie firma działa pod nazwą Nikka Whisky Distilling i podobnie jak Yamazaki jest właścicielem szkockiej destylarni - Ben Nevis.

Inspiracją dla japońskiej whisky nieodłącznie pozostaje Szkocja i tamtejszy przemysł spirytusowy. Także od szkotów zapożyczono klasyfikację trunków. Największy procent produkcji japońskiej whisky to whisky mieszane blended, ale również wytwarza się doskonałe whisky typu single malt. Aby trunek mógł zostać oznaczony jako single malt, musi zostać wyprodukowany w jednej destylarni z wody, jęczmienia i drożdży. Destylat musi leżakować minimum 3 lata, ale najlepsze edycje leżakują 12, 15 i 18 lat.

Aby w pełni doświadczyć wspaniałego smaku i aromatu japońskich whisky, degustuje się je się bez dodatków, ewentualnie przy mocniejszych wersjach z małym udziałem wody. Whisky japońskie są zróżnicowane w smaki i aromaty, ale są to głównie smaki łagodne, lekko słodkie z wyczuwalnymi nutami migdałów, rodzynek i świeżego ciasta.

Whisky z Japonii zostały owiane legendą. Faktycznie, Japończycy są perfekcyjni i tak samo perfekcyjne są ich whisky.  

per page
5 produkt(ów)
per page
5 produkt(ów)
Sortuj po kategoriach
Kupuj wg

Opcje zakupów

Wiek/lata leżakowania
 1. 12 (1)
Producent/Marka
 1. Mars Shinshu Distillery (1)
 2. Nikka (1)
 3. Suntory (2)
 4. White Oak Distillery (1)
Pojemność butelki (l)
 1. 0.5 (1)
 2. 0.7 (3)
Rodzaj/ Typ whisky
 1. Blended (2)
 2. Single Grain (1)
 3. Single Malt (1)
Zawartość alkoholu
 1. 40% (1)
 2. 43% (3)
POPULAR TAGS
Porównaj produkty

Nie masz produktów do porównania.

Cena
zł198
zł1400