Cles des Ducs

Armagnac Cles Des Ducs VSOP 0,7l

Dostępność: W magazynie

Cles Des Ducs VSOP to wyjątkowy armaniak od jednego z liderów rynku. Powstaje w wyniku połączenia dojrzałych destylatów o wieku 3-6 lat. Średni wiek użytych destylatów to ok.5 lat. Destylaty w ciągu pierwszego roku dojrzewają w nowych beczkach a pozostały okres dojrzewania w beczkach używanych.

tmp
139,00 zł

Szczegóły

Armagnac to rodzaj winiaku produkowanego od XV w. w Gaskonii w południowo-zachodniej Francji. Produkcja tego trunku odbywa się na terenie trzech apelacji: Bas-Armagnac, Ténerèze oraz Haut-Armagnac. Surowcem do jego produkcji jest białe wino ze szczepów: Ugni Blanc, Folle Blanche, Colombard, Baco Blanc. Wino jest destylowane w aparaturze kolumnowej a następnie poddane procesowi dojrzewania w beczkach dębowych nowych lub używanych. Marka Cles des Ducs to jedna z wiodących marek tego gatunku.

Cles Des Ducs VSOP to wyjątkowy armaniak od jednego z liderów rynku. Powstaje w wyniku połączenia dojrzałych destylatów o wieku 3-6 lat. Średni wiek użytych destylatów to ok.5 lat. Destylaty w ciągu pierwszego roku dojrzewają w nowych beczkach a pozostały okres dojrzewania w beczkach używanych. Po zakończeniu dojrzewania armaniak butelkowany jest w gustownej flaszy.

Aromat: śliwki, miód, dąb, suszone owoce.
Smak: owoce karmelizowane, posmak dębu, rodzynki.
Finisz: średnio długi, elegancki z nutą suszonych owoców i przypraw.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Cles des Ducs
Kraj pochodzenia Francja
Rodzaj koniaku/brandy VSOP Very Superior Old Pale
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.