Bacardi

Bacardi Ginger 0,7l

Dostępność: W magazynie

Bacardi Ginger to rum w kolorze złota, który powstał w związku z rosnącym popytem na aromatyzowane trunki. Posiada słodko-pikantny charakter z wyraźną nutą imbiru.

tmp
74,99 zł

Szczegóły

Wytwórnię Bacardi założył Don Facundo Bacardi, który wraz ze swoimi braćmi opuścił Hiszpanię i wyruszył w poszukiwaniu lepszego bytu na Kubę. Początkowo pracował w domu towarowym, później otworzył własny sklep. Kluczowym momentem okazała się znajomość z Amelią Moreau. Amelia okazała się miłością jego życia a przy okazji dysponowała kapitałem. W 1862 roku powstaje Bacardi y Compania, na strychu budynku, w którym miała powstać destylarnia odkryto kolonię nietoperzy. Nietoperz na Kubie jest symbolem sukcesu i pomyślności, więc postanowiono wykorzystać go jako logo firmy. W związku ze zmianami ustrojowymi i niestabilną sytuacją na Kubie destylarnie Bacardi przeniesiono do Puerto Rico i na Dominikanę.

Bacardi Ginger to rum w kolorze złota, który powstał w związku z rosnącym popytem na aromatyzowane trunki. Posiada słodko-pikantny charakter z wyraźną nutą imbiru. W koktajlach dobrze komponuje się z lemoniadą lub colą.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Bacardi
Kraj pochodzenia Portoryko
Rodzaj rumu Ciemny
Aromaty owoce tropikalne, imbir, słodkie przyprawy.
Smak mód, imbir, brązowy cukier , owoce tropikalne.
Finisz średnio długi, pikantny, słodki, imbir owoce.
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 32%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.