AlkoholeSwiata.com /Porto  

 

Porto to wzmacniane wino, produkowane z winogron, które sadzone są w rejonie rzeki Douro na północy Portugalii. Centrum produkcji porto jest miasto Vila Nova de Gaia, gdzie wino jest beczkowane i butelkowane. Swoją nazwę zawdzięcza portowemu miastu, do którego dostarczane było drogą rzeczną (obecnie lądową) i stamtąd eksportowane na cały świat.

KATEGORIA:

o alkoholu Wino

Skarby z Rioja

12 April 2016

beczki_wina  

Rioja to dla Hiszpanów nie tylko wino. To duma narodowa, swoisty obiekt kultu i duma iberyjskiego winiarstwa. Dla fanów wina z tego kraju jest tym, czym Los  prace Antonio Gaudiego dla wielbicieli architektury. Rioja występuje we wszystkich odcieniach – może być biała, różowa, chociaż najpopularniejsze wina z tego regionu to wina czerwone. 

 

Winiarska Alzacja cz. 2

01 February 2017

      W części drugiej przybliżymy nieco system klasyfikacji win z Alzacji oraz              przedstawimy kilka z win z tego regionu, na które warto zwrócić swoją uwagę.    Prezentujemy także wybór win alzackich od znanego winiarza Charlesa Sparra. 

KATEGORIA:

o alkoholu Wino

Winiarska Alzacja cz.1

26 October 2016

 

  AlkoholeSwiata.com - winiarnie w Alzacji  

 

Alzacja – region w własnym charakterze, burzliwej historii i zupełnie wyjątkowych winach, których nie spotkasz w innych rejonach Francji.

 

KATEGORIA:

Nowości o alkoholu Wino

Musująca wizytówka Francji

29 February 2016

  AlkoholeSwiata.com /Szampan  

 

O szampanie można rozmawiać godzinami. Toczyć spory dot. historii, analizować procesy produkcji, zastanawiać się, która marka jest najlepsza. Jednak najlepiej będzie zostawić wyżej opisane problemy ekspertom. Co nie oznacza, że warto poznać kilka faktów...