Johnnie Walker – to marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Istnieje wiele rodzai.

Od pospolitego czerwonego (w kultowym „Misiu” zwanego „angielską wódą”) po ekskluzywnego Blue Label King George V. My proponujemy bliżej przyjrzeć się blendowi, którego recepturę stworzył Aleksander Walker: Extra Special Old Higland Whisky -  czyli po prostu Black Label (od 1909 r.).

alkoholeswiata.com Johny Walker Black Label

Najważniejszą rolę podczas produkcji odgrywają oczywiście whisky słodowe i zbożowe użyte w jej procesie. Jest ich 40, a najważniejszymi zdecydowanie są Cardhu ze Speyside oraz Caol Ila z Isle, która nadaje blendowi lekko torfowy i pieprzny finisz. Cardhu z kolei dodaje mu słodkiego charakteru. Najmłodsze użyte składniki mają co najmniej 12 lat i leżakowały w beczkach po sherry i bourbonie. Już kilka powyższych informacji pozwala sądzić, że Johnnie Walker Black Label należy do najlepszych kompozycji whisky mieszanych na świecie i taką ma również opinię.  Na pewno ciekawym doświadczeniem, byłaby degustacja dwóch wyżej wymienionych whisky jednorodnych oraz Black Label.

Jak już wcześniej wspominaliśmy Caol Ila to whisky o torfowym i dymnym charakterze. Szczególnie ciekawy jest nos – gdzie początek pozwala przypomnieć sobie czas spędzony w szpitalu, by po chwili poczuć woń olejków eterycznych, cytrusów. Co ciekawe Caol Ila jest  również składnikiem  kultowego blendu Black Bottle.

Na drugim biegunie doznań smakowych znajduje się Cardhu – single malt o łagodnym charakterze, pełnym słodyczy, owców, ze szczyptą torfu.

Mamy dobrą informację dla naszych klientów... J. Walker Black Label, Cardhu i Caol Ila dostępne są w sklepie internetowym www.alkoholeswiata.com oraz w sklepach stacjonarnych Grand Prix Alkohole Świta. Gorąco zachęcamy do zakupów i życzymy samych przyjemnych chwil podczas degustacji.

 

Ważne liczby:

40 – pojedynczych whisky tworzy „czarnego Jaśka”.

12 – lat ma najmłodsza whisky wchodząca w skład Johnnie Walker Black Label.

2 – whisky pełnią rolę wiodącą, są to: Cardhu i Coal Ila.

1 – zarówno Caol Ila, Cardhu jak i J. Walker należą do jednego koncernu – Diageo.

 ZAPOZNAJ SIE Z OFERTĄ JOHNY WALKER