Rioja - następna odsłona.

 

Grupa Faustino Martinez to największy właściciel winnic w La Rioja. Posiada ok. 600 hektarów upraw w regionie oraz 1000 hektarów w innych rejonach Hiszpanii.

 

Początek historii to rok 1861, Eleuterio Martinez kupił dom z winnicą w małej wiosce Oyon i rozpoczął produkcję własnych win. Szczęście opuściło winiarza w latach dziewięćdziesiątych, kiedy region został zaatakowany przez filokserę. Odbudową zniszczonych winnic zajął się przedstawiciel drugiej generacji rodziny Martinez Faustino. Wtedy to zmieniono koncepcję i zrezygnowano ze sprzedaży wina luzem oraz zabutelkowano wino pod marką Campillo.

W latach sześćdziesiątych trzecia generacja rodziny Martinez wprowadziła na rynek nową markę Faustino z charakterystycznymi etykietami, które używane są do dziś. Ten zabieg spowodował dynamiczny rozwój eksportu win klasy reserva i gran reserva. Zarobione środki przeznaczano na zakup kolejnych winnic w La Rioja (Marquez de Vittoria) oraz innych regionach (La Mancha, Ribera del Duero, Nawarra).

W chwili obecnej grupą zarządza już czwarta generacja Martinezów roczne obroty to 100 mln euro, eksportują wina do 80 krajów a ostatnio rozpoczęto dystrybucję na rynku chińskim.

AlcoholeSwiata.com/faustino

 

 Wina dostępne w naszym sklepie

 

Wino Faustino V Reserva 0,75l to wytrawne wino powstaje w 90% z odmiany Tempranillo oraz 10% Mazuelo. Dojrzewa w beczkach z dębu amerykańskiego przez 16 miesięcy. Cechuje się głęboką, intensywną barwą. Aromat zawiera nuty owoców leśnych oraz czarnego pieprzu. W smaku jest wyraziste, ale aksamitnie gładkie. Dzięki leżakowaniu w beczce, wino ma posmak dębiny oraz nuty kakao.

Doskonale komponuje się z jagnięciną, tuńczykiem, dzikim ptactwem

 i dojrzewającymi serami.

Wyróżnienia: IWSC Srebrny Medal 2013, Mondus Vini Srebrny Medal

 

Wino Faustino I Gran Reserva 0,75l  wytrawny blend typowy dla regionu Rioja, składa się z Tempranillo 86%, Graciano 9% oraz Mazuelo 5%. Wino starzone jest prez 26 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego. Okrągłe, o doskonałej równowadze między kwasowością a lekkimi taninami. Wyczuwalne nuty czerwonych maliny, owoców leśnych, skóry, ziół i kory.

W kuchni komponuje się z grillowanym tuńczykiem, ciemnymi mięsami, dziczyzną i twardymi serami.

Wyróżnienia: Decanter Srebrny Medal ,Konkurs w Brukseli Złoty Medal