Yerevan Brandy Company

Brandy Ararat 15yo Vaspurakan 0,5l

Dostępność: W magazynie

Armeńska produkcja brandy została zapoczątkowana w 1887 roku w Erywaniu przez kupca i filantropa Nersesa Tairyana, który jako pierwszy wprowadził klasyczną francuską technologię produkcji alkoholu w swojej wytwórni.
tmp
259,00 zł

Szczegóły

Armeńska produkcja brandy została zapoczątkowana w 1887 roku w Erywaniu przez kupca i filantropa Nersesa Tairyana, który jako pierwszy wprowadził klasyczną francuską technologię produkcji alkoholu w swojej wytwórni. Zainspirował go kuzyn Wasilij Tairow, który był doświadczonym winiarzem i naukowcem. Nikt inny nie znał tak dobrze natury Ararat Valley i wysokiej jakości lokalnych winogron. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony przyjaciół i krewnych kupiono destylatory typu Charante Type, a pomieszczenia zostały wyposażone w urządzenia do starzenia się napojów spirytusowych. Ich przedsiębiorcze instynkty nie zawiodły braci. Na wyjątkowy potencjał do produkcji brandy pozwala klimat tutejszych winnic, w ciagu roku jest ponad 300 słonecznych dni.
Ararat 15* Vaspurakan to armeńska brandy starzona przez 15 lat w dębowych beczkach. Twórcą tej brandy jest Markar Sedrakyan. Nazwa wywodzi się od historycznej nazwy regionu, z którego pochodził mistrz.

Aromat: przyprawy, czekolada, drewno

Smak: suszone owoce, kawa, przyprawy

Finisz: długi, słodki, harmonijny

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Yerevan Brandy Company
Kraj pochodzenia Armenia
Rodzaj koniaku/brandy Edycje specjalne
Pojemność butelki (l) 0.5
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.