Ruinart

Champagne Ruinart de Ruinart Brut 0,75l

Dostępność: W magazynie

Ruinart de Ruinart Brut powstaje na bazie szczepów Pinot Noir 57%, Chardonnay 40% oraz Pinot Meunier 3%. To szampan z kategorii Non-Vintage. Dodatek winnej rezerwy w tym przypadku dwóch starszych roczników, stanowi w blendzie między 20-25%
tmp
329,00 zł

Szczegóły

Ruinart należy do najstarszych domów szampańskich, jego początki sięgają roku 1729 roku kiedy to Nicolas Ruinart założył własną firmę w mieście Reims. Sukces firmy wiązał się z dekretem Ludwika XV, który znosił zakaz transportu wina w butelkach. Ten dekret otworzył szampanowi drogę do ekspansji na różne czasami odległe rynki. Piwnice w których dojrzewa wino położone są na głębokości 38 metrów i mają długość ok. 8 km. Należą do największych w regionie. Panuje w nich stała temperatura ok. 11 stopni są to idealne warunki do dojrzewania wina. Butelka Ruinarta jest inspirowana pierwszymi butelkami szampana z XVIIIw.

Ruinart ,,R’ De Ruinart Brut powstaje na bazie szczepów Pinot Noir 57%, Chardonnay 40% oraz Pinot Meunier 3%. To szampan z kategorii Non-Vintage. Dodatek winnej rezerwy w tym przypadku dwóch starszych roczników, stanowi w blendzie między 20-25%. Nad zachowaniem klasycznego stylu tego szampana czuwa Frederic Panaiotis Mistrz Piwnicy wytwórni Ruinart. Rekomendowany jako aperitif oraz do potraw z owoców morza, ryb, przekąsek oraz niezbyt dojrzałych serów.

Kwasowość wysoka.

Temperatura podania 6-8 stopni.


Aromat : rześki, reneta, gruszka, morela, cytrusy.
Smak : mineralny, odświeżający, jabłko, kwiaty, orzechy.
Finisz : średnio długi, renkloda, nektarynka, bułka maślana.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Ruinart
Kraj pochodzenia Francja
Kolor Białe
Rodzaj wina Szampany i musujące
Smak Wytrawne
Aromaty rześki, reneta, gruszka, morela, cytrusy
Taniny Niskie
Szczep Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir
Owocowość Średnia
Kwasowość Wysoka
Region winiarski Szampania
Zawartość alkoholu 12%
Pasuje do Owoce morza, Ryby, Sery
Temperatura podawania 6-8 °C
Pojemność butelki (l) 0.75

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.