Chabasse

Cognac Chabasse VSOP 0,7l

Dostępność: W magazynie

Cognac Chabasse to firma założona w 1811 roku w miejscowości Saint-Jean-d'Angély przez Jean-Baptiste Chabasse. Jean potrafił swoją pasję produkcji ekskluzywnych trunków zaszczepić rodzinie. Jego potomek Louis Olivier Chabasse połączył dwie swoje pasje: handel alkoholem i podróże.
tmp
209,00 zł

Szczegóły

Cognac Chabasse to firma założona w 1811 roku w miejscowości Saint-Jean-d'Angély przez Jean-Baptiste Chabasse. Jean potrafił swoją pasję produkcji ekskluzywnych trunków zaszczepić rodzinie. Jego potomek Louis Olivier Chabasse połączył dwie swoje pasje: handel alkoholem i podróże. Podczas swoich zagranicznych wyjazdów promował swoje produkty zdobywając rynki międzynarodowe. Aktualnie firmą zarządza René-Luc Chabasse a opactwo, w pobliżu którego znajduje się destylarnia jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Chabasse VSOP to klasyczny koniak tej wytwórni. Grona pochodzą z obszaru Fins Bois i imponują swoją ekspresyjnością i aromatem. Destylaty powstają w wyniku podwójnej destylacji w miedzianych alembikach. Do produkcji stosuje się destylaty nie młodsze niż 4,5 roku. Proces starzenia odbywa się w beczkach z francuskiego dębu z Limousin.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Chabasse
Kraj pochodzenia Francja
Rodzaj koniaku/brandy VSOP Very Superior Old Pale
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.