Courvoisier

Cognac Courvoisier Master's Cask Collection Sherry Cask Batch no.002 0,7l

Dostępność: W magazynie

Courvoisier Sherry Cask to innowacyjny koniak z serii Courvoisier Master's Cask Collection, w procesie dojrzewania zastosowano po raz pierwszy metodę dwóch beczek.

tmp
269,00 zł

Szczegóły

Courvoisier to marka z ponad 200 letnią tradycją jakości i elegancji. W 1809 roku w Bercy Emmanuel Courvoisier oraz Louis Gallois założył firmę produkującą wina i alkohole. Po pewnym czasie firmę przeniesiono do regionu Cognac i rozpoczęto produkcję własnego koniaku. Produkcja ma miejsce w miejscowości Jarnac w regionie Charente we Francji. W 1869 roku, Napoleon Bonaparte, nadał firmie Courvoisier honorowy tytuł "Oficjalnego Dostawcy przy cesarskim dworze". Aktualnie właścicielem marki jest Suntory Holdings z Osaki.

Courvoisier Sherry Cask to innowacyjny koniak z serii Courvoisier Master's Cask Collection. W procesie dojrzewania zastosowano po raz pierwszy metodę dwóch beczek. Pierwszy etap dojrzewania odbywa się w tradycyjnych beczkach a proces finiszowania (min. 4 miesiące) przebiega w beczkach po sherry Pedro Ximenez. Jest to popularna metoda stosowana przy produkcji whisky słodowych. Wiek użytych destylatów 2-8 lat.


Aromat : prażone migdały, miód, orzechy włoskie, suszone owoce.
Smak : bogaty, dąb, rodzynki, orzechy kandyzowane.
Finisz : długi, gładki, słodkawy z akcentem prażonego dębu, rodzynek .

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Courvoisier
Kraj pochodzenia Francja
Rodzaj koniaku/brandy Edycje specjalne
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.