Hennessy

Cognac Hennessy VSOP 1l

Dostępność: W magazynie

Hennessy VSOP to trunek zainspirowany koniakiem Hennessy Privilage, który powstał w 1817 roku na prośbę przyszłego króla Anglii Jerzego IV. Powstaje na bazie 60 destylatów z których najstarsze dojrzewają przez 15 lat.

tmp
419,00 zł

Szczegóły

Wytwórnia Hennessy należy do najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych producentów koniaku. Początki koniaku Hennessy sięgają 1765 r., kiedy to irlandzki kapitan Richard Hennessy, będący w służbie Ludwika XV, osiedlił się w miasteczku Cognac nad rzeką Charente i zaczął handlować destylatami z wina. Jego syn Jacques kontynuował produkcję koniaku i rozwinął rodzinną firmę - wysłał do Stanów Zjednoczonych blisko ćwierć miliona skrzynek alkoholu. Aktualnie marka należy do grupy alkoholowej Diageo.

Hennessy VSOP to trunek zainspirowany koniakiem Hennessy Privilage, który powstał w 1817 roku na prośbę przyszłego króla Anglii Jerzego IV. Powstaje na bazie 60 destylatów z których najstarsze dojrzewają przez 15 lat. W procesie dojrzewania wykorzystuje się beczki wykonane z dębu francuskiego.

Aromat : goździki, cynamon, wanilia, suszone owoce, prażony dąb.
Smak : gładki, harmonijny, rodzynki, wanilia, tosty, karmel, czekolada.
Finisz : średnio długi, suszone owoce, czekolada z pomarańczą, dąb.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Hennessy
Kraj pochodzenia Francja
Rodzaj koniaku/brandy VSOP Very Superior Old Pale
Pojemność butelki (l) 1
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.