Hine

Cognac Hine Antique XO Premier Cru 0,7l

Dostępność: W magazynie

Hine Antique XO Premier Cru Grande Champagne to kompozycja czterdziestu eaux-de-vie produkowanych wyłącznie z winogron uprawianych na obszarze Grande Champagne. Minimalny wiek destylatów to 10 lat. W procesie dojrzewania wykorzystuje się kombinację nowych beczek oraz tych w których dojrzewał już koniak.

tmp
579,00 zł

Szczegóły

Hine to mała rodzinna wytwórnia koniaku z dużymi tradycjami. Jej historia zaczyna się kiedy Thomas Hine, młody Anglik, pochodzący z Dorset przyjeżdża do regionu Cognac w celu poznania tajników produkcji ulubionego trunku swojego ojca. Po pewnym czasie poślubia Françoise-Elisabeth Delamain, której rodzina zajmuje się produkcją koniaku. W 1791 roku otwiera własną wytwórnie, jego trunek zyskuje uwagę rodziny królewskiej i trafia na dwór angielski. W 1971 roku zostaje zakupiona przez Diageo lecz honorowym przewodniczącym rady nadzorczej jest członek szóstego pokolenia rodziny Bernard Hine. W 2013 roku stała się własnością francuskiej grupy EDV SAS zakupiona za kwotę ok. 50 mln euro.

Hine Antique XO Premier Cru Grande Champagne to kompozycja czterdziestu eaux-de-vie produkowanych wyłącznie z winogron uprawianych na obszarze Grande Champagne. Minimalny wiek destylatów to 10 lat. W procesie dojrzewania wykorzystuje się kombinację nowych beczek oraz tych w których dojrzewał już koniak. Pierwotną recepturę tego trunku stworzył Georges Hine w 1920 roku. W 2010 roku dokonano pewnych zmian we wcześniejszej recepturze i tak powstał właśnie ten koniak.

Aromat: intensywny, orzechy laskowe, pigwa, przyprawy, brązowy cukier.
Smak: łagodny, bogaty, tarta figowa, jasny tytoń, wanilia, lukrecja.
Finisz: długi, elegancki, pieczone owoce, kakao, dąb prażony.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Hine
Kraj pochodzenia Francja
Rodzaj koniaku/brandy XO Extra Old
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.