Jean Fillioux

Cognac Jean Fillioux Millesime 1994 0,7l

Dostępność: W magazynie

Jean Fillioux Millesime 1994 to koniak z jednego rocznika poddany destylacji w roku zbiorów winogron. Podany procesowi dojrzewania w beczkach z dębu francuskiego. Jest częścią Collection Privée stworzoną przez Pascala Fillioux. Trafiają do niej tylko najbardziej wyjątkowe wydania ich trunków.

tmp
499,00 zł

Szczegóły

Jean Fillioux to wytwórnia koniaku założona w 1880 roku przez Honoré Fillioux. Obecnie jest prowadzona przez jego praprawnuka Pascala J. Fillioux , który jest członkiem piątego pokolenia tej rodziny. Winnice leżą w sercu Grande Champagne w „złotym trójkącie”: Verrières, Angeac-Champagne i Juillac-le-Coq. Dom koniaku Jeana Fillioux należy do wąskiej grupy tradycyjnych rodzinnych posiadłości, które z powodzeniem bronią swojej niezależności przez dziesięciolecia, produkując konsekwentnie autentyczne koniaki, które opierają się na ponad stuletniej tradycji. Tworzone cierpliwie i z miłością, aby stać się arcydziełami, które doceniają prawdziwi koneserzy.

Jean Fillioux Millesime 1994 to koniak z jednego rocznika poddany destylacji w roku zbiorów winogron. Proces dojrzewania odbywa się w beczkach z dębu francuskiego. Jest częścią Collection Privée stworzoną przez Pascala Fillioux. Trafiają do niej tylko najbardziej wyjątkowe wydania ich trunków.

Aromat: wyjątkowy, mięta, suszone kwiaty z łąki, kwiaty lipy, siano, nuty wina Sauternes.
Smak: finezyjny, gruszka, melon, dzika róża, kwiaty, tarta jabłkowa z karmelem.
Finisz: długi, kompleksowy z nutami lukrecji, mięty i dębu.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Jean Fillioux
Kraj pochodzenia Francja
Rodzaj koniaku/brandy Edycje specjalne
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 42%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.