Martell

Cognac Martell Cordon Bleu 0,7l

Dostępność: W magazynie

Martell Cordon Bleu to koniak stworzony przez Edouarda Martella w 1912 roku. Posiada wyraźny smak typowy dla destylatów z obszaru Borderies. Posiada również ponadczasowy kształt butelki co czyni go prawdziwym klasykiem wśród koniaków.

tmp
689,00 zł

Szczegóły

Martell należy do grona najstarszych domów koniaku. Powstał w 1715 roku z inicjatywy Jeana Martella kupca z Jersey. Zlokalizowany jest w mieście Cognac. Po śmierci założyciela w 1753 roku zarządzaniem zajęła się wdowa a następnie synowie. Głównym rynkiem zbytu trunku była Anglia a jago jakość sukcesywnie podnosiła jego prestiż i popularność. Martell był serwowany na pokładzie brytyjskiego liniowca pasażerskiego Queen Mary, w wagonach Orient Expressu oraz na pokładzie super szybkiego samolotu Concorde’a. W procesie destylacji wykorzystuje się miedziane alembiki. Przed destylacją wino pozbawione jest klarowane i pozbawione osadu. Aktualnie właścicielem jest Pernod-Ricard.

Martell Cordon Bleu to koniak stworzony przez Edouarda Martella w 1912 roku. Posiada wyraźny smak typowy dla destylatów z obszaru Borderies. Posiada również ponadczasowy kształt butelki co czyni go prawdziwym klasykiem wśród koniaków. Zaliczany jest do kategorii XO.

Aromat: kwiat pomarańczy, śliwki, migdały, karmelizowane jabłko, ziarna kawy.

Smak: łagodny, orzechy, suszone owoce, przyprawy do ciasta.

Finisz: długi, elegancki, korzenie, owoce, imbir.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Martell
Kraj pochodzenia Francja
Rodzaj koniaku/brandy XO Extra Old
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.