Remy Martin

Cognac Remy Martin 1738 Accord Royal 0,7l

Dostępność: W magazynie

Remy Martin 1738 Accord Royal to koniak, który upamiętnia ważne wydarzenie w historii wytwórni. W 1738 r., zaledwie 14 lat po tym jak Rémy Martin zaczął produkować koniak, król Francji Ludwik XV, będąc pod wrażeniem jakości trunku, przyznał mu wyłączne pozwolenie na sadzenie nowych winnic na mocy królewskiego dekretu.

tmp
329,00 zł

Szczegóły

Remy Martin to marka koniaku stworzona w 1794 roku przez francuskiego winiarza Remy Martina. Po jego śmierci działalność kontynuował jego wnuk o tym samym imieniu. W 1841 roku władzę nad firmą przejmuje Paul-Emile-Remy Martin i przyczynia się do jej dynamicznego rozwoju. To za jego rządów koniak zyskał swoje logo Strzelca, który był znakiem zodiaku Paula. Aktualnie jest jednym z największych producentów koniaków i należy również do Colbert Committee, stowarzyszenia firm luksusowych, które promuje francuskie know-how na całym świecie.

Remy Martin 1738 Accord Royal to koniak, który upamiętnia ważne wydarzenie w historii wytwórni. W 1738 r., zaledwie 14 lat po tym jak Rémy Martin zaczął produkować koniak, król Francji Ludwik XV, będąc pod wrażeniem jakości trunku, przyznał mu wyłączne pozwolenie na sadzenie nowych winnic na mocy królewskiego dekretu. Aby upamiętnić to wydarzenie Cellar Master Georges Clot w 1997 roku stworzył nowy koniak dedykowany temu wydarzeniu. W 2014 roku Rémy Martin 1738 Accord Royal zdobył Podwójne Złoto na San Francisco World Spirits Competition.

Aromat: konfitura śliwkowa, dżem figowy, dąb, toffi, grzanki.
Smaki: gładki, bogaty, przyprawy do ciasta, toffi, gorzka czekolada.
Finisz: pełny, bogaty, kremowy, orzechy, prażony dąb.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Remy Martin
Kraj pochodzenia Francja
Rodzaj koniaku/brandy Edycje specjalne
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.