Siderit

Gin Siderit London Dry Gin 0,7l

Dostępność: W magazynie

Gin Siderit London Dry Gin powstaje na bazie destylatu żytniego, poddanego dwukrotnej destylacji w szklanych kolumnach autorskiej instalacji. Jedna destylacja w urządzeniach Siderit jest odpowiednikiem 5 destylacji przeprowadzonych metodą klasyczną. Do produkcji używa się 12 składników, jednym z głównych jest gojnik zwany herbatą górską.

tmp
179,00 zł

Szczegóły

Destileria Siderit to młoda hiszpańska destylarnia specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości ginu, wódki oraz wermutu. Ich pierwszy produkt zadebiutował na rynku 8 lutego 2017 roku. Destylarnia pomimo krótkiej swojej historii zdążyła zgromadzić liczne wyróżnienia i medale na konkursach krajowych oraz zagranicznych. W procesie destylacji stosuje się innowacyjne rozwiązania np.: szklane kolumny destylacyjne. W 2017 roku wyróżniona tytułem - "Premios Alimentos de España".

Gin Siderit London Dry Gin powstaje na bazie destylatu żytniego, poddanego dwukrotnej destylacji w szklanych kolumnach autorskiej instalacji. Jedna destylacja w urządzeniach Siderit jest odpowiednikiem 5 destylacji przeprowadzonych metodą klasyczną. Do produkcji używa się 12 składników, jednym z głównych jest gojnik zwany herbatą górską. Właśnie od łacińskiej nazwy tej rośliny Sideritis Hyssopifolia pochodzi nazwa tego ginu. Innymi składnikami tego wyjątkowego trunku są jałowiec, kolendra, kardamon, korzeń arcydzięgla, skórka pomarańczowa, hibiskus, różowy pieprz, korzeń migdałów, mandarynki, irys oraz cynamon.

Aromat: jałowiec, kolendra, cytrusy, skórka pomarańczy, pieprz.
Smak: herbata górska, jałowiec, arcydzięgiel, hibiskus, mandarynka,cynamon.
Finisz: średnio długi, wytrawny, jałowiec, kardamon, przyprawy.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Siderit
Kraj pochodzenia Hiszpania
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 43%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.