Jack Daniel's

Jack Daniel’s Legacy Edition 2 1905 0,7l

Dostępność: W magazynie

Jack Daniels Legacy 1905 nr 2 to druga edycja z linii Legacy Edition Series. Na rynek została wprowadzona w maju 2019 roku. Etykieta tej powstała po 1904 roku, kiedy to Jack Daniels zdobywa pierwszy swój złoty medal. W tym okresie szata graficzna została zmieniona z zieleni na czerń z graficznym akcentem liny i kotwicy, co miało podkreślać silny związek wytwórni z Lynchburgiem.

tmp
159,00 zł

Szczegóły

Jack Daniel's to legendarna whiskey produkowana od 1866 roku w miejscowości Lynchburg w Tennessee. Twórcą trunku jest Jasper Daniela Newton, który naukę destylacji rozpoczął u kaznodziei Dana Calla. Pierwszą partie swojej whiskey stworzył w 1864 roku. W 1904 roku jego Whiskey Old No.7 zdobywa pierwszy z siedmiu złotych medali. Woda do produkcji czerpana jest z źródła Cave Spring Hollow i wyróżnia się wyjątkową jakością. Alkohol po zakończeniu pieczołowitej i starannej destylacji poddawany jest filtracji w 3 metrowej kolumnie z węgla drzewnego, kropla po kropli, aby następnie trafić do dębowych beczek wyrabianych na miejscu.

Jack Daniels Legacy 1905 nr 2 to druga edycja z linii Legacy Edition Series. Na rynek została wprowadzona w maju 2019 roku. Etykieta tej powstała po 1904 roku, kiedy to Jack Daniels zdobywa pierwszy swój złoty medal. W tym okresie szata graficzna została zmieniona z zieleni na czerń z graficznym akcentem liny i kotwicy, co miało podkreślać silny związek wytwórni z Lynchburgiem. Na etykiecie znajdziemy również trzy niewielkie gwiazdki, które przypominają że Tennessee było trzecim stanem przyjętym do Unii. Od klasycznej wersji różni się trochę wyższym poziomem alkoholu (43%) oraz bardziej intensywnym i wyrazistym smakiem.

Aromat : słodki, migdały, wanilia, suszone figi, krem śmietanowy z syropem klonowym, z dodatkiem prażonych orzechów i przypraw.
Smak : delikatny z nutą karmelu, czekolada, duszony banan, orzechy laskowe, morela.
Finisz : średnio długi, bogaty, czekolada, śliwki, suszone owoce, kokos z posmakiem dębu.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Jack Daniel's
Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone
Rodzaj/ Typ bourbonu Tennessee Whiskey
Region Tennessee
Zawartość alkoholu 43%
Aromaty słodki, migdały, wanilia, suszone figi, krem śmietanowy z syropem klonowym, z dodatkiem prażonych orzechów i przypraw.
Smak delikatny z nutą karmelu , czekolada, duszony banan,orzechy laskowe, morela.
Finisz średnio długi, bogaty, czekolada, śliwki, suszone owoce, kokos, z posmakiem dębu.
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.