Jack Daniel's

Jack Daniel's Single Barrel Rye 0,7l

Dostępność: W magazynie

Jack Daniels Distillery jest najstarszą zarejestrowaną destylarnią w USA. Jej początek to rok 1866 i wiąże się z osobą Jaspera Newtona Daniela, który wprowadził na rynek słynną whiskey Old No.7 z posmakiem węgla drzewnego.
tmp
249,00 zł

Szczegóły

Jack Daniels Distillery jest najstarszą zarejestrowaną destylarnią w USA. Jej początek to rok 1866 i wiąże się z osobą Jaspera Newtona Daniela, który wprowadził na rynek słynną whiskey Old No.7 z posmakiem węgla drzewnego. W roku 1904 Old No.7 na konkursie World’s Fair w St.Louis zdobywa złoty medal. W 1907 roku Jasper Newton umiera. Nie mając potomków destylarnię zapisuje bratankowi Lemowi Motlowowi. Rozwój destylarni zahamowało wprowadzenie prohibicji. W okresie II wojny światowej destylarnia zaprzestaje produkcji. W latach 60-tych jej popularność rośnie i staje się ikoną branży. W kolejnych latach destylarnia wprowadza wiele nowych wersji whiskey nie pomijając żytniej whiskey. Aktualnie to jeden ze światowych liderów tego segmentu.

Jack Daniels Single Barrel Rye powstaje na bazie żyta 70%, kukurydzy 18% oraz słodowanego jęczmienia 12%. Jest nawiązaniem do tradycji z okresu sprzed prohibicji, kiedy to głównym surowcem do produkcji whiskey było żyto. W procesie filtracji stosuje się tzw. Lincoln County Process, polegający na przepuszczeniu whiskey przez 3 metrową warstwę klonowego węgla drzewnego. Do starzenia whiskey używa się specjalnie selekcjonowanych beczek z dębu amerykańskiego.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Jack Daniel's
Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone
Rodzaj/ Typ bourbonu Single Barrel
Region Tennessee
Zawartość alkoholu 45%
Aromaty orzechy laskowe, migdały, ziarno, popcorn
Smak przyprawy, nuty dębu, kukurydzy, moreli, pomarańczy
Finisz średnio długi, rozgrzewający z nutą pieprzu
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.