Benedictine

Likier Benedictine 0,7l

Dostępność: W magazynie

Benedictine to zrównoważony, perfekcyjnie skomponowany trunek autorstawa mnichów Bernardo Vincelli i Aleksandra le Granda. Jego składnikami jest 27
roślin i przypraw korzennych pochodzących z czterech końców świata.
tmp
109,00 zł

Szczegóły

Benedictine to zrównoważony, perfekcyjnie skomponowany trunek autorstawa mnichów Bernardo Vincelli i Aleksandra le Granda. Jego składnikami jest 27 roślin i przypraw korzennych pochodzących z czterech końców świata. Dzięgiel, hizop, jałowiec, mirra, szafran, aloes, arnika, cynamon...(pełna lista jest pilnie strzeżoną od 1510 roku tajemnicą producenta) nadają likierowi unikalny smak.

Pierwotnie likier ten, ze względu na swe dobroczynne właściwości, miał być lekiem na malarię. Wiele razy próbowano go podrobić, jednak nikt nie zbliżył się do oryginału. Na butelce znajduje się skrót D.O.M. od łacińskiego Deo Optimo Maximo- Bogu Najlepszemu, Największemu.

Wytwarzany z wielką pieczołowitością, jego perfekcyjna jakość jest wynikiem długotrwałego procesu produkcji. Wytwarzany jest w miedzianych destylatorach, następnie leżakowany w dębowych beczkach i w końcowym etapie przechowywana w ciemnej piwniczce. Jest ucieleśnieniem wyrafinowanego, luksusowego alkoholu i cieszy podniebienia ludzi na całym świecie – od Hong Kong-u, poprzez Rio de Janeiro, Sydney, Cape Town, aż w końcu trafił do Polski.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Benedictine
Kraj pochodzenia Francja
Aromaty przyprawy, zioła
Polecany do Samodzielnego picia
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.