Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

    Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

    Likiery miodowe

    • SOUTHERN COMFORT 35%

      SOUTHERN COMFORT 35% 0,7L

      83,00  Availability: w magazynie
    • The Wild Geese Irish Honey 35% 0,5L

      The Wild Geese Irish Honey 35% 0,5L

      89,00  Availability: brak w magazynie
    • Mackmyra Bee Whisky & Honey

      MACKMYRA BEE WHISKY & HONEY 22% 0,5L

      149,00  Availability: brak w magazynie

     

    Nieprzypadkowo likiery miodowe kojarzą się ze słońcem. Są słodkie, złociste i pachną latem. Ich zaletą jest to, że każdy z nich smakuje nieco inaczej. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że smak trunku opartego na miodzie kwiatowym będzie nieco odmienny od smaku alkoholu do którego powstania wykorzystano miód rzepakowy. Co jeszcze warto wiedzieć o tych alkoholach?

    Likiery miodowe – niepowtarzalny smak

    Likiery miodowe mają to do siebie, że każdy z nich ma wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Jak to możliwe? Oczywiście istotną rolę w toku produkcji odgrywają dodatki. Trzeba jednak pamiętać, że sam miód kryje w sobie różne walory smakowe. Jest przecież miód kwiatowy, malinowy itd. Wracając jednak do tematu samego trunku, ma on również określone walory prozdrowotne. Dlatego najlepsze likiery miodowe to te, które powstały z miodu o standardowej, domowej temperaturze. Zasada jest prosta: miód (nawet najlepszy) traci swoje składniki odżywcze w temperaturze powyżej 45 stopni Celsjusza. Dlatego ważne jest, aby w toku przygotowywania trunku nie podgrzewać samego miodu. Oczywiście czasami będzie to konieczne, ale bądźmy szczerzy – od temperatury topnienia miodu do 45 stopni Celsjusza jest bardzo daleka droga.

    Z czym podawać likiery miodowe?

    Z czym najlepiej podawać likiery miodowe? Zacznijmy – trochę przewrotnie – od tego, kiedy nie warto ich podawać. Otóż trunków tych nie warto łączyć z ciężkimi daniami. Jest to raczej świetny dodatek do deserów. Można go łączyć z praktycznie każdą odmianą słodkich przysmaków, począwszy od tortów, poprzez ciasteczka, a skończywszy na lodach. Co ważne, likiery z miodu można podawać z praktycznie każdym rodzajem lodów i nie ma tu znaczenia ich smak. Naturalnie nie można zapominać również o tym, że likiery miodowe doskonale smakują również wtedy, gdy pije się je bez żadnych dodatków. Wielu koneserów specjalnie nie łączy ich z innymi przysmakami i dodatkami, aby wydobyć to, co naturalne (i najlepsze) w ich smaku. Poza tym – o czym zresztą wspomniano już wcześniej – alkohole z tej kategorii mają ściśle określone właściwości zdrowotne. Dla tego wielu ludzi pije je (kolokwialnie mówiąc) dla kuracji.

    Likiery miodowe – okoliczności podania

    Kiedy warto częstować siebie i innych likierami miodowymi? Odpowiedź jest prosta: zawsze, gdy jest to możliwe. “Miodówkę” można spożywać jako deser, a to oznacza, że najlepszą porą będzie rzecz jasna wczesne lub późne popołudnie. Alkohol warto podawać do kawy, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by delektować się nim np. po pracy i traktować go jako słodki sposób na regenerację, po ciężkim i wymagającym dniu. Likiery miodowe to także świetny pomysł na prezent. Co ważne, tutaj nie ma znaczenia pora roku. Trunki te są rozkoszą dla ust zarówno w porze zimowej, jak i letniej. Zimą ich przewaga polega na tym, że można się przy nich łatwo rozgrzać.

    Likiery miodowe to ozdoba biesiadnego stołu. To także prosty (i zdrowy) sposób na codzienną rekreację. Z całego serca zapraszamy do ich konsumowania. Trunki te faktycznie są grzechu warte.

    Shopping cart close