Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Aconcagua Valley

  • Montes Alpha Chardonnay

   MONTES ALPHA CHARDONNAY 14,5% 0,75L

   89,00  Availability: brak w magazynie
  • Montes Alpha Syrah

   MONTES ALPHA SYRAH 14,5% 0,75l

   99,00  Availability: brak w magazynie
  • MONTES ALPHA PINOT NOIR 2020 14%

   MONTES ALPHA PINOT NOIR 2020 14% 0,75L

   89,00  Availability: brak w magazynie

   

  Chile to jeden z krajów, który oferuje winiarzom ogromne możliwości do rozwoju rzemiosła. Surowy klimat u podnóży Andów stanowi doskonałe miejsce do hodowli czerwonych odmian winogron, które wymagają mnóstwo słońca. To właśnie te wina uczyniły region Aconcagua Valley tak rozpoznawalnym pośród smakoszy.

  Chilijska czerwień – wina z Aconcagua Valley 

  Aconcagua Valley to region położony w sercu Chile, około sześćdziesięciu kilometrów na północ od Santiago – stolicy kraju. Przez długi czas uważano, że gorąca, sucha dolina, nie będzie nadawała się do hodowli winogron. Okazało się jednak, że solidne odmiany Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Syrah oraz Merlot, doskonale zaadaptowały się do trudnych warunków. Głównym towarem eksportowym regionu są czerwone wina. Powstają one zarówno ze wspomnianych powyżej czterech szczepów, jak i sadzonej bliżej wybrzeża odmiany Pinot Noir. Najpopularniejszymi winami z Aconcagua Valley są mieszanki w stylu Bordeaux, a także trunki z pojedynczych odmian, w tym niezwykle starej i rzadkiej Carménère. Ten szczep niemalże kompletnie wymarł we Francji, ale znalazł nowy dom w Chile, gdzie suche i ciepłe warunki zapewniają ochronę sadzonek przed pleśnią oraz filokserą.

  Czerwone wina z Aconcagua Valley to wytrawne, dojrzewające w dębowych beczkach trunki o intensywnym smaku czerwonych owoców z nutami minerałów oraz pieprzu. Najważniejsze uprawy położone są w głębi regionu, w okolicy miasta Panquehue. Obszar ten zapewnia słoneczne i suche warunki przez większą część roku. Wiejące tam wiatry odpowiadają za zbalansowaną kwasowość win. Z kolei długi czas dojrzewania pozwala rozwinąć w pełni dojrzały, głęboki bukiet czerwonych winogron. Drugi obszar wchodzący w skład regionu Aconcagua Valley został obsadzony w latach 90. XX wieku i znajduje się bliżej wybrzeża Pacyfiku. W tym miejscu góry zapewniają lepszą ochronę przed słońcem. Klimat jest chłodniejszy oraz bardziej wilgotny, co pozwala na uprawę odmian Chardonnay, Sauvignon Blanc, oraz Pinot Noir.

  Carménère – skarb z Aconcagua Valley 

  Aconcagua Valley słynie z wielu rodzajów czerwonego wina w stylu Bordeaux. W tym również trunków wytwarzanych ze szczepu Carménère. Odmiana ta zalicza się do sześciu szlachetnych odmian winogron z Bordeaux, ale obecnie we Francji stanowi rzadki widok. Problemy w uprawie sprawiły, że ta jedna z najstarszych znanych odmian winorośli praktycznie zniknęła w Europie. Znalazła jednak nowy dom w w tej części Chile.

  Chile słynie także z uprawy Carménère i dostarcza na rynek najwięcej win pochodzących z tego szczepu. Kupaże pochodzące z regionu często obejmują ten rodzaj winogron, zapewniając unikalny, głęboki smak oraz zrównoważoną kwasowość i zawartość alkoholu. Carménère oferuje mocny aromat malin, wiśni, pieprzu oraz nut mineralnych, co doskonale łączy się z klimatem tego terenu, który pozwala wydobyć złożony bukiet ziół i owoców. Zbalansowana zawartość tanin, która ustępuje miejsca nutom słodszych owoców, sprawia, że pochodzące z Aconcagua Valley wina zdobyły uznanie w oczach krytyków, a także są chętnie wybierane przez smakoszy z całego świata.

  Shopping cart close