Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Treviso

 • SCUDO ARGENTO PROSECCO EXTRA DRY 11,5% 0,75L

  SCUDO ARGENTO PROSECCO EXTRA DRY 11,5% 0,75L

  54,00  Availability: w magazynie
 • ZABATANI DOC prosecco

  ZABATANI DOC EXTRA DRY PROSECCO 11% 0,75L

  112,00  Availability: w magazynie
 • MASCHIO PROSECCO TREVISO 11% 0,75L

  MASCHIO PROSECCO TREVISO 11% 0,75L

  39,00  Availability: brak w magazynie

 

Wina Treviso pochodzą z regionu znajdującego się w regionie Wenecji Euganejskiej, która jest znana jako najstarszy region tego typu w całym kraju. Produkcję wina rozpoczęto tam około 3 tysiące lat temu! Czym wyróżniają się te trunki, jak smakują i z czym najlepiej je podawać?

O historii win Treviso słów kilka 

Wenecja Euganejska,  w której znajduje się region Treviso, jest związana z winiarstwem od trzech tysiącleci. Co za tym idzie – jakość win, które się tam produkuje, spełnia oczekiwania wielu koneserów. Region ten jest znany w szczególności z produkcji win musujących typu prosecco, ale nie tylko.

Region posiada długą tradycję w produkcji wina, a jego klimat i gleba sprzyjają uprawie winorośli. W starożytności Rzymianie wprowadzali nowoczesne – jak na tamte czasy – techniki i metody tworzenia trunków. W średniowieczu z kolei winiarstwem w tym regionie zajmowali się w szczególności ludzie wyżej postawieni. Przede wszystkim szlachcice, jednak wiele zakonów także tworzyło wina. Zresztą to właśnie mnichom klasztornym zawdzięczamy kolejne innowacje jeśli chodzi o proces tworzenia wina.

Prawdziwy rozkwit popularności win z Treviso nadszedł jednak w XIX wieku. To właśnie wtedy trunki pochodzące z Wenecji Euganejskiej zaczęły zyskiwać popularność nie tylko na terenie Włoch, ale również poza krajem. W późniejszym czasie wina te stały się nieco rzadziej kupowanym dobrem, szczególnie w okresach wojennych. Obecnie jednak powróciły do swojej dawnej świetności i stanowią częsty wybór klientów na całym świecie.

Jak smakują wina Treviso?

Wina Treviso wyróżniają się różnorodnym smakiem, w zależności od odmiany winorośli zastosowanej w procesie produkcji. Różnią się też stylem samego wina oraz techniką produkcji.

Charakterystyczną cechą tych trunków jest ich świeżość, owocowość i delikatny smak, który przypadnie do gustu zwłaszcza wielbicielom lekkich alkoholi. Warto jednak pamiętać, że nuty smakowe w konkretnym trunku mogą różnić się od innego wina Treviso z innego rocznika, winiarni czy po prostu przygotowanego z wykorzystaniem innej odmiany winorośli. Zasadniczo jednak wina te uważa się za dość łagodne, nieco owocowe w smaku.

Z czym podaje się wina Treviso? 

Wina Treviso świetnie smakują z wieloma różnymi daniami. Prosecco z Treviso często jest wykorzystywane jako aperitif i doskonale sprawdza się jako baza do przygotowywania koktajli, takich jak Aperol Spritz. Trunki świetnie łączą się także z deskami serów czy lekkimi sałatkami. Ich smak doskonale podkreśla również dodatek świeżych owoców sezonowych, takich jak truskawki czy winogrona. Białe wina Treviso świetnie smakują z owocami morza czy rybami, stanowiąc doskonały dodatek do dań głównych. Dodatkowo, wszelkie wina będą odpowiednim wyborem do sushi: ich lekki, owocowy smak pozwala oczyścić kubki smakowe pomiędzy kolejnymi rolkami. Tym samym wino umożliwia cieszenie się smakiem sushi w pełni!

Podsumowując, wina Treviso świetnie smakują z wieloma różnymi daniami. Stanowią one świetny wybór dla wielbicieli lekkich trunków.

Shopping cart close