Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  South Eastern

  • BILYARA SHIRAZ WOLF BLASS

   BILYARA SHIRAZ WOLF BLASS 13,5% 0,75L

   49,00  Availability: w magazynie
  • LEONARD ROAD SEMILLION SAUVIGNON BLANC SOUTH EASTERN AUSTRALIA 2021 0,75L

   LEONARD ROAD SEMILLION SAUVIGNON BLANC SOUTH EASTERN AUSTRALIA 2021 0,75L

   39,90  Availability: brak w magazynie

   

  Australia to kontynent ścierających się przeciwieństw. Wyschnięte i suche pustkowia potrafią zmienić się w parne lasy deszczowe lub rozległe mokradła. Region winiarski South Eastern odzwierciedla tę niezwykłą różnorodność. Obejmuje tereny oddalone od siebie o blisko dwa tysiące kilometrów. To czyni go jednym z największych regionów winiarskich na świecie.

  Superregion South Eastern – czego można się po nim spodziewać? 

  South Eastern jest często określany jako superregion winiarski. A to ze względu na swoje imponujące granice. Obejmują one stany Victoria, New South Wales, a także części Queensland, South Australia i całą Tasmanię. Region zawiera praktycznie wszystkie krajowe winnice z wyjątkiem tych, położonych w regionie Western Australia. Ze względu na ogromną różnorodność warunków uprawy oraz hodowanych szczepów może dziwić, dlaczego powstał region o tak niejednolitym profilu, a przy tym pokrywający się z obszarem South Australia. Taki podział umożliwia bowiem mieszanie owoców oraz odmian pochodzących z różnych obszarów Australii. Pozwala też ignorować regulacje mniejszych obszarów, wyspecjalizowanych w produkcji konkretnych rodzajów trunków.

  Dodatkowo istnienie regionu South Eastern pozwala przypisać apelację regionalną do butelek. Jest to wymogiem podczas eksportu wina do krajów Unii Europejskiej. Wytyczenie granic doskonale obrazuje wigor, z jakim rozwija się australijski rynek winiarski. Potrzebował on wytyczenia tak szerokiego regionu, aby objąć rosnącą nieustannie liczbę winnic. S. Eastern, jako apelacja regionalna, pozwala również zachować stałość roczników uznanych winnic, które w przypadku mniej udanych zbiorów mogą stworzyć wina oznaczone jako South Eastern, zamiast narażać własną markę na szwank.

  Czym charakteryzują się wina z regionu South Eastern? 

  Pomimo swojej wielkości, South Eastern nie celuje w produkcje win o unikalnym, regionalnym smaku. Wykorzystanie owoców oraz odmian pochodzących z ogromnej ilości winnic sprawia, że trunki prezentują jednolity smak przewodniego szczepu winogron. Region słynie z butelek przystępnych cenowo, które zaspokoją potrzeby większości amatorów wina, którzy poszukują solidnego i niezbyt drogiego trunku. Warto jednak pamiętać, że South Eastern to nie tylko oznaczenie dla produkowanych na wielką skalę alkoholi, ale również pole do eksperymentowania.

  W tej kategorii można znaleźć blendy wysokiej jakości owoców. tych, które nie mogły zostać użyte przez renomowanych producentów w swoich winach. Na przykład ze względu na przekroczenie limitu zbiorów.  Sprawia to, że South Eastern może zaskoczyć również bardziej wysmakowanymi rocznikami. Na ogół czerwone wina z tego regionu reprezentują mocne i intensywne alkohole. Wytwarza się je ze szczepów Shiraz, Cabernet Sauvignon, Grenache czy Petite Sirah (Diraf). Z kolei białe wina to aromatyczne Rieslingi, Muscaty oraz bardziej klasyczne Chardonnay. Należy jednak pamiętać, że trunki z Australii mogą być lekko gazowane, co związane jest z tradycyjnymi metodami wytwórczymi oraz miejscowym klimatem.

  Shopping cart close