Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Touriga

  • Porto Sandeman Tawny

   PORTO SANDEMAN TAWNY 19,5% 0,75L

   65,00  Availability: brak w magazynie
  • Offley Porto Tawny

   OFFLEY PORTO TAWNY 19,5% 0,75L

   54,00  Availability: w magazynie
  • KOPKE FINE TAWNY

   KOPKE FINE TAWNY PORTO 19,5% 0,75L

   65,00  Availability: brak w magazynie
  • Porto Sandeman Ruby

   PORTO SANDEMAN RUBY 19,5% 0,75L

   65,00  Availability: w magazynie
  • PORTO CRUZ PINK 19%

   PORTO CRUZ PINK 19% 0,75L

   55,00  Availability: brak w magazynie
  • VALDOURO TAWNY PORTO 19%

   VALDOURO TAWNY PORTO 19% 0,75L

   45,00  Availability: brak w magazynie
  • VALDOURO RUBY PORTO 19%

   VALDOURO RUBY PORTO 19% 0,75L

   45,00  Availability: brak w magazynie
  • OFFLEY 10YO TAWNY PORTO

   OFFLEY 10YO TAWNY PORTO 20% 0,75L

   124,00  Availability: w magazynie
  • CASA DA LOUSA TAWNY

   CASA DA LOUSA TAWNY 19% 0,75L

   39,00  Availability: brak w magazynie
  • ROYAL OPORTO TAWNY

   ROYAL OPORTO TAWNY 19% 0,75L

   55,00  Availability: brak w magazynie
  • OFFLEY PORTO ROSE

   OFFLEY PORTO ROSE 19,5% 0,75L

   59,00  Availability: brak w magazynie
  • GRAHAM'S FINE RUBY 19%

   GRAHAM’S FINE RUBY 19% 0,75L

   65,00  Availability: w magazynie
  • GRAHAM’S 10YO TAWNY PORT 20% 0,75L

   139,00  Availability: brak w magazynie

   

  Portugalia słynie z wyrazistych trunków, które pomimo mocnego smaku nie tracą wspaniałego charakteru oraz nie wymagają wytrawnego podniebienia konesera. Wina Touriga dumnie reprezentują portugalskie tradycje wytwarzania wzmacnianych trunków deserowych, lecz nie oznacza to, że odmiana ta nie ma nic więcej do zaoferowania.

  Aromat kwiatów, uderzenie tanin – profil smakowy wina Touriga 

  Wina Touriga ucieleśniają klasyczne zalety czerwonych odmian winogron hodowanych w Portugalii. Wystarczy otworzyć butelkę, aby poczuć kwietny aromat, stanowiącą swoistą wizytówkę tego gatunku. Wina Touriga to trunki bezkompromisowe – mocno zbudowane i obdarzone owocowym smakiem. Stanowią znakomity wybór dla osób poszukujących idealnego trunku do obiadu obfitującego w czerwone mięsa. Zawartość alkoholu często przekracza 14-15%, co zapewnia intensywne doznania oraz możliwość powolnego rozkoszowania się złożonym bukietem. Pomimo wysokiej zawartości tanin, ich profil nie jest wyjątkowo ostry, czy nieprzyjemny. Jest bowiem odpowiednio zaokrąglony poprzez proces dojrzewania.

  Pod względem smaku, wina Touriga obfitują w jagody, śliwkę, kwiaty, miętę oraz czynniki mineralne, co związane jest z unikalnymi właściwościami portugalskiej ziemi. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wina Touriga najczęściej są reprezentowane przez wzmacniane trunki Porto. Mocny smak oraz możliwość długoletniego dojrzewania w stalowych kadziach, beczkach lub w butelce, czyni z tej odmiany znakomity wybór dla osób, które nie śpieszą się z wyjęciem korka z butelki. Liczne tarasy, położone na stokach w dolinie rzeki Douro sprawiają, że region ten kultywuje tradycyjne metody zbierania oraz przygotowywania winogron. Dzięki tym zabiegom wina Touriga stanowią wyjątkową gratkę dla miłośników nietypowych, zniuansowanych trunków.

  Jak podawać wina Touriga? 

  Najczęściej spotykanymi rodzajami wina Touriga są wzmacniane trunki z doliny Douro, czyli Porto. To stosunkowo nietypowe alkohole, które mogą zostać podane przed, w czasie, jak i po zakończeniu posiłku. Warto zatem zapamiętać kilka zasad dotyczących ich serwowania. Wina Touriga najlepiej schłodzić do około 14-18° Celsjusza, przy czym przeważnie nie potrzebują one dekantacji. Odseparowanie osadu jest potrzebne tylko wtedy, gdy na butelce pojawi się słowo „unfiltered” lub w szyjce będzie tkwił klasyczny korek. Jednak dla większości butelek wina Touriga karafka nie będzie potrzebna. Jeżeli zamknięcie składa się z łatwego do wyjęcia korka z plastikowym zwieńczeniem, trunek można podawać od razu po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.

  Warto pamiętać, że wytrawne alkohole sprawdzą się w roli aperitifu przed posiłkiem, a także w towarzystwie głównych dań. Czerwone wina Touriga będą stanowiły znakomite towarzystwo dla ciężkich dań o wyrazistym smaku, obfitujących w białka oraz tłuszcze. Czerwone mięsa – zarówno pieczone, jak i smażone. Ryby o solidnej budowie – np. tuńczyk oraz łosoś. Do tego ziemniaki, dania azjatyckie, włoskie, iberyjskie to potencjalne połączenia dla kieliszka wzmacnianego trunku. Słodkie odmiany wina Touriga najlepiej podać po posiłku, wraz z ciastkami, biszkoptami, tortami, suszonymi owocami lub serami pleśniowymi o mocnym smaku. Do powolnego sączenia najlepiej wybrać specjalny kieliszek dedykowany dla Porto lub szkło przeznaczone dla białych win. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać również kieliszki do brandy lub degustacyjne szkło do whisky – szeroka podstawa pozwala zamieszać alkoholem, podczas gdy zwężająca się czasza pozwala delektować się aromatem trunku.

  Shopping cart close