Appleton

Rum Appleton Estate 12yo Rare Blend 0,7l

Dostępność: W magazynie

Rum wprost z najstarszej destylarni na Jamajce, wytwarzany od 1749 roku w Dolinie Nassau, w południowo wschodniej części wyspy.
tmp
159,00 zł

Szczegóły

Wprost z najstarszej destylarni na Jamajce, wytwarzany od 1749 roku w Dolinie Nassau, w południowo wschodniej części wyspy. Ten rum to typowy przedstawiciel rumów jamajskich – produkowany metodą Pot Still (kotłowy aparat destylacyjny), a następnie leżakujący w dębowych beczkach.

Wewnątrz bardzo poręcznej i atrakcyjnej butelki znajdujemy płyn o soczyście brązowej barwie z jasnoczerwonymi refleksami. Rum ten dojrzewa przynajmniej 12 lat w dębowych beczkach, używanych wcześniej do produkcji Bourbona. Przynajmniej 12, bo o jego zdatności do butelkowania decyduje unikalna postać Joy Spence – Mistrzyni Gorzelniczej z Jamajki. To właśnie spod jej ręki wychodzi ten pachnący zdecydowanie mocno skarmelizowanym cukrem, dębiną, wanilią oraz nutami skórki pomarańczowej rum. Ponadto wyczuwalne tu są jeszcze aromaty orzecha włoskiego i gdy zbyt mocno zaciągniemy się bukietem, właśnie „dunder” – czyli pozostałości zaczynu drożdżowego z poprzedniego i inicjującego kolejny, procesu fermentacyjnego.

W ustach ponownie dobrze wysmażony, wręcz przykopcony karmel, lekko maślany, ze sporą dozą alkoholu i słodko-gorzką końcówką.

Pasuje do ciemnej czekolady, ale polecany jest najbardziej do picia solo lub na lodzie. Bardzo pełny, bogaty i słodko-gorzki napitek z samego serca Karaibów.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Appleton
Kraj pochodzenia Jamajka
Rodzaj rumu Ciemny
Wiek/lata leżakowania 12
Aromaty wanilii, orzechy włoskie, skórka pomarańczy
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 43%
Informacje dodatkowe rum z najstarszej destylarnii na Jamajce

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.