Bacardi

Rum Bacardi Carta Fuego 0,7l

Dostępność: W magazynie

Bacardi Carta Fuego to kolejny, nowy produkt pochodzący z tej bardzo znanej wytwórni. Powstaje na bazie destylatów rumów, które poddane zostały procesowi dojrzewania w wypalanych dębowych beczka przez okres 12 miesięcy. Po zakończeniu dojrzewania jest doprawiany sekretną kombinacją przypraw.

tmp
99,00 zł

Szczegóły

Wytwórnię Bacardi założył Don Facundo Bacardi, który wraz ze swoimi braćmi opuścił Hiszpanię i wyruszył w poszukiwaniu lepszego bytu na Kubę. Początkowo pracował w domu towarowym, później otworzył własny sklep. Kluczowym momentem okazała się znajomość z Amelią Moreau. Amelia okazała się miłością jego życia a przy okazji dysponowała kapitałem. W 1862 roku powstaje Bacardi y Compania, na strychu budynku, w którym miała powstać destylarnia odkryto kolonię nietoperzy. Nietoperz na Kubie jest symbolem sukcesu i pomyślności, więc postanowiono wykorzystać go jako logo firmy. W związku ze zmianami ustrojowymi i niestabilną sytuacją na Kubie destylarnie Bacardi przeniesiono do Puerto Rico i na Dominikanę.

Bacardi Carta Fuego to kolejny, nowy produkt pochodzący z tej bardzo znanej wytwórni. Powstaje na bazie destylatów rumów, które poddane zostały procesowi dojrzewania w wypalanych dębowych beczka przez okres 12 miesięcy. Po zakończeniu dojrzewania jest doprawiany sekretną kombinacją przypraw. Posiada gładki ale wyrazisty smak.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Bacardi
Kraj pochodzenia Portoryko
Rodzaj rumu Ciemny
Aromaty miód, wanilia, kokos, palony dąb, gałka muszkatołowa.
Smak melas, karmel, przyprawy orientalne, cynamon, dym.
Finisz gładki, wyrazisty, przyprawy, palony cukier.
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.