Bacardi

Rum Bacardi Carta Negra 0,7l

Dostępność: W magazynie

Bacardi Carta Negra to czarny rum stworzony z pasją przez Maestros de Ron Bacardi. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza procesowi dojrzewania, który odbywa się w mocno wypalonych dębowych beczkach przez okres 4 lat.

tmp
74,99 zł

Szczegóły

Wytwórnię Bacardi założył Don Facundo Bacardi, który wraz ze swoimi braćmi opuścił Hiszpanię i wyruszył w poszukiwaniu lepszego bytu na Kubę. Początkowo pracował w domu towarowym, później otworzył własny sklep. Kluczowym momentem okazała się znajomość z Amelią Moreau. Amelia okazała się miłością jego życia a przy okazji dysponowała kapitałem. W 1862 roku powstaje Bacardi y Compania, na strychu budynku, w którym miała powstać destylarnia odkryto kolonię nietoperzy. Nietoperz na Kubie jest symbolem sukcesu i pomyślności, więc postanowiono wykorzystać go jako logo firmy. W związku ze zmianami ustrojowymi i niestabilną sytuacją na Kubie destylarnie Bacardi przeniesiono do Puerto Rico i na Dominikanę.

Bacardi Carta Negra to czarny rum stworzony z pasją przez Maestros de Ron Bacardi. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza procesowi dojrzewania, który odbywa się w mocno wypalonych dębowych beczkach przez okres 4 lat. Dodatkowo przed butelkowaniem jest poddany filtracji przez węgiel drzewny.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Bacardi
Kraj pochodzenia Kuba
Rodzaj rumu Ciemny
Wiek/lata leżakowania 4
Aromaty karmel, melasa, lukrecja, wanilia, palony dąb.
Smak owoce tropikalne, masło, dym, melasa, przyprawy.
Finisz średnio długi, karmel, przyprawy, dąb, lukrecja.
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 37,5%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.