Bacardi

Rum Bacardi Reserva Limitada 1l

Dostępność: W magazynie

Wytwórnię Bacardi założył Don Facundo Bacardi, który wraz ze swoimi braćmi opuścił Hiszpanię i wyruszył w poszukiwaniu lepszego bytu na Kubę.
tmp
319,00 zł

Szczegóły

Wytwórnię Bacardi założył Don Facundo Bacardi, który wraz ze swoimi braćmi opuścił Hiszpanię i wyruszył w poszukiwaniu lepszego bytu na Kubę. Poczatkowo pracował w domu towarowym, później otworzył własny sklep. Kluczowym momentem okazała się znajomość z Amelią Moreau. Amelia okazała się miłością jego życia a przy okazji dysponowała kapitałem. W 1862 roku powstaje Bacardi y Compania, na strychu budynku, w którym miała powstać destylarnia odkryto kolonię nietoperzy. Nietoperz na Kubie jest symbolem sukcesu i pomyślności, więc postanowiono wykorzystać go jako logo firmy. W związku ze zmianami ustrojowymi i niestabilną sytuacją na Kubie destylarnie Bacardi przeniesiono do Puerto Rico i na Dominikanę.
Bacardi Reserva Limitada to wyjątkowy trunek, który zadebiutował w 2003 roku. Kiedyś dostępny jedynie w firmowym sklepie na terenie destylarni w Puerto Rico. W 2010 roku został wprowadzony na rynek amerykański. Oparty jest na 17-to letnim destylacie. Dodatkowo w celu uzupełnienia kompozycji dodanych jest kilka młodszych rumów. Proces dojrzewania odbywa się w delikatnie wypalonych beczkach z białego dębu amerykańskiego.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Bacardi
Kraj pochodzenia Portoryko
Rodzaj rumu Ciemny
Aromaty owoce, wanilia, przyprawy, karmel, nuty sherry
Smak śliwki, karmel, toffi, dąb i portugalski moscatel
Finisz średnio długi, brązowy cukier, tytoń, dąb
Pojemność butelki (l) 1
Zawartość alkoholu 40%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.