Dictador

Rum Dictador XO Insolent 0,7l

Dostępność: W magazynie

Destileria Columbiana powstała z inicjatywy Don Julio Arango y Parra. Był on potomkiem Severo Arango y Ferrero, który zarządzał obszarem Kolumbii. Charakteryzował się silnym i twardym charakterem, zyskując wśród lokalnej ludności przydomek Dictador.
tmp
399,00 zł

Szczegóły

Destileria Columbiana powstała z inicjatywy Don Julio Arango y Parra. Był on potomkiem Severo Arango y Ferrero, który zarządzał obszarem Kolumbii. Charakteryzował się silnym i twardym charakterem, zyskując wśród lokalnej ludności przydomek Dictador. Wkrótce destylarnia zyskała miano najlepszej wytwórni rumu w Kolumbii. Warto dodać, że ze względu na usytuowanie geograficzne Kolumbia jest jednym z trzech największych producentów trzciny cukrowej na świecie.

Dictador XO Insolent produkowany jest z wyciągu z trzciny cukrowej, a następnie destylowany w alembikach ze stali nierdzewnej. Proces starzenia odbywa się w beczkach po sherry oraz porto, z wykorzystaniem systemu solera. Tutejszy Master Blender wykorzystuje swój talent do tworzenia wyjątkowej kompozycji rumu.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Dictador
Kraj pochodzenia Kolumbia
Rodzaj rumu Ciemny
Aromaty karmelu, wanilii, melasy, dębu, toffi
Smak gładki, toffi, wanilia, kawa, karmel
Finisz długi, bogaty, dojrzały
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 40%
Informacje dodatkowe starzony w beczkach po sherry oraz porto, z wykorzystaniem metody Solera

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.