Padre Azul

Tequila Padre Azul Blanco 0,7l

Dostępność: Brak w magazynie

Padre Azul Blanco powstaje w wyniku podwójnej destylacji. Surowcem do produkcji jest agawa z odmiany Blue Weber, dająca destylaty o wyższym poziomie słodu i złożoności. Proces butelkowania rozpoczyna się tuż po destylacji.

tmp
419,00 zł

Szczegóły

Padre Azul to dość młoda marka tequili, której historia wiąże się z historią miłości austriackiego gorzelnika H.P. Edera do Meksykanki Adriany Maxemin, która studiowała w Heidelbergu w Niemczech. Po zawarciu małżeństwa obie rodziny się zbliżyły a Eder wraz z teściem Adrianem Alvarez Maxeminem z Guadalajary - stolicy kraju związkowego Jalisco postanowili stworzyć własną markę tequili. Eder odziedziczył zamiłowanie do destylacji po swoim ojcu, który jest znany z produkcji wysokiej jakości likieru Vogelbeerschnaps. Pierwsza tequila Padre Azul trafiła na rynek w 2016 roku. Aktualnie jej dystrybucja obejmuje rynek USA oraz Europy.

Padre Azul Blanco powstaje w wyniku podwójnej destylacji. Surowcem do produkcji jest agawa z odmiany Blue Weber, dająca destylaty o wyższym poziomie słodu i złożoności. Proces butelkowania rozpoczyna się tuż po destylacji. To znakomity trunek do przygotowania doskonałych koktajli.

Aromat : subtelny, pieczonej agawy, owców tropikalnych, cytrusów.
Smak : czysty, odświeżający, agawa, cytrusy.
Finisz : średnio długi, delikatne nuty agawy, cytrusów z lekko pikantną i słodkawą końcówką.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Padre Azul
Kraj pochodzenia Meksyk
Pojemność butelki (l) 0.7
Zawartość alkoholu 38%

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.