Bruichladdich

Whisky Bruichladdich Octomore 08.2 0,7l

Dostępność: W magazynie

Bruichladdich Octomore 08.2 to kolejna już 8 odsłona tej wersji, trafiła na rynek w 2017 roku. Bazuje na destylatach w wieku ok. 8 lat. Słód używany do produkcji posiadał wysoki poziom fenoli 167 ppm.

tmp
819,00 zł

Szczegóły

Bruichladdich to jedna z najsłynniejszych destylarni na wyspie Islay. Powstała w 1881 roku nad brzegiem zatoki Loch Idaal. Od 2004 roku stosuje słód jęczmienny wytwarzany z jęczmienia uprawianego na wyspie. Do 2000 roku produkowała whisky o lżejszym i łagodniejszym stylu od innych destylarni z regionu. Po 2000 roku zaczęto używać słodów o silniejszym zatorfieniu co zbliżyło ich whisky do typowego stylu dla wyspy Islay.

Bruichladdich Octomore 08.2 to kolejna już 8 odsłona tej wersji, trafiła na rynek w 2017 roku. Bazuje na destylatach w wieku ok. 8 lat. Słód używany do produkcji posiadał wysoki poziom fenoli 167 ppm. Destylaty dojrzewały w beczkach po słodkich winach austriackich oraz Sauternes a także po czerwonym Mourvedre. W ostatnich dwóch latach dojrzewanie odbywa się w beczkach po słynnym Amarone. Łącznie na rynek trafiło ok. 36 tys. butelek tej wersji .

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Bruichladdich
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Islay
Wiek/lata leżakowania 8
Beczkowanie beczki po winie,
Zawartość alkoholu 58,4%
Aromaty intensywny dym, czekolada, fiołki, wiśnie, czarna porzeczka, maliny.
Smak dżem, dym, dąb, czekolada, czerwone owoce.
Finisz długi, intensywny torf, czekolada, kakao, czerwone owoce.
Informacje dodatkowe PPM: 167
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.