Glen Scotia

Whisky Glen Scotia Victoriana 0,7l

Dostępność: W magazynie

Destylarnia Glen Scotia została założona w 1832 roku przez spółkę Stewart, Galbraith & Co. w regionie Campbeltown. Podczas swojego istnienia destylarnia wielokrotnie zmieniała właścicieli.
tmp
339,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Glen Scotia została założona w 1832 roku przez spółkę Stewart, Galbraith & Co. w regionie Campbeltown. Podczas swojego istnienia destylarnia wielokrotnie zmieniała właścicieli. Gorzelnia była jedną z 30, które zbankrutowały z uwagi na zwiększanie wielkości produkcji whisky kosztem jej jakości. Dopiero przejęcie Glen Scotia przez firmę Loch Lomond Distillery Ltd, w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych dały szansę na rozwój destylarni i nieprzerwaną produkcję. Na początku XXI wieku Glen Scotia została wystawiona na sprzedaż. Od 2014 roku właścicielem jest firma Exponent Private Equity.

Glen Scotia Victoriana debiutowała na rynku w 2015 roku. Destylaty użyte do zestawienia tej whisky leżakują w beczkach po bourbonie oraz sherry Pedro Ximenez i specjalnie, mocno wypalanych dębowych beczkach. Wyczuwalne są aromaty jabłek, śliwek, melona i przypraw. W smaku wanilia, czarne porzeczki, czekolada z miętą, zioła i dębina.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Glen Scotia
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Campbeltown
Beczkowanie beczki po bourbonie oraz sherry Pedro Ximenez i specjalnie, mocno wypalane dębowe beczki
Zawartość alkoholu 51,5%
Aromaty jabłek, śliwek, melona i przypraw
Smak wanilia, czarne porzeczki, czekolada z miętą, zioła i dębina
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.