Glenmorangie

Whisky Glenmorangie 19yo Finest Reserve 0,7l

Dostępność: W magazynie

Destylarnia Glenmorangie powstała w roku 1843, w którym William Matheson otrzymał licencję na destylację whisky. Chociaż produkcja ruszyła dopiero w listopadzie 1849 r., to historia napoju z posiadłości Morangie sięga wieku XVII.
tmp
529,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Glenmorangie powstała w roku 1843, w którym William Matheson otrzymał licencję na destylację whisky. Chociaż produkcja ruszyła dopiero w listopadzie 1849 r., to historia napoju z posiadłości Morangie sięga wieku XVII. Z tego bowiem okresu pochodzą pierwsze wzmianki o destylacji whisky (wówczas jeszcze nielegalnej) w Tain. Od roku 2004 właścicielem gorzelni jest francuski koncern Moët Hennessy Louis Vuitton S. A. Od końca XIX w. pracowało w destylarni od 12 do 16 osób, a od roku 1920 po dzień dzisiejszy zatrudnionych jest tam stale 16 osób (mężczyzn). O tym, że stało się to już tradycją informują nas etykietki na butelkach: "Handcrafted by the Sixteen Men of Tain" (Ręczna robota szesnastu mężczyzn z Tain).

Glenmorangie 19yo Finest Reserve debiutowała na rynku we wrześniu 2017 roku w sieci sklepów Travel Retail. Zestawiana jest z destylatów leżakujących 19 lat w beczkach po bourbonie z amerykańskiego białego dębu.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Glenmorangie
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Highlands
Wiek/lata leżakowania 19
Zawartość alkoholu 43%
Aromaty mięta, trzcina cukrowa, eukaliptus, brzoskwinie i wanilia
Smak jabłka, morele, skórki pomarańczy, toffi, mięta
Finisz długi, owocowo-dębowy
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.