Glenmorangie

Whisky Glenmorangie Bacalta 0,7l

Dostępność: W magazynie

Destylarnia Glenmorangie powstała w roku 1843, w którym William Matheson otrzymał licencję na destylację whisky. Chociaż produkcja ruszyła dopiero w listopadzie 1849 r., to historia napoju z posiadłości Morangie sięga wieku XVII.
tmp
479,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Glenmorangie powstała w roku 1843, w którym to William Matheson otrzymał licencję na destylację whisky. Chociaż produkcja ruszyła dopiero w listopadzie 1849 r., to historia napoju z posiadłości Morangie sięga wieku XVII. Z tego bowiem okresu pochodzą pierwsze wzmianki o destylacji whisky (wówczas jeszcze nielegalnej) w Tain. Od roku 2004 właścicielem gorzelni jest francuski koncern Moët Hennessy Louis Vuitton S. A. Od końca XIX w. pracowało w destylarni od 12 do 16 osób, a od roku 1920 po dzień dzisiejszy zatrudnionych jest tam stale 16 osób (mężczyzn). O tym, że stało się to już tradycją informują nas etykietki na butelkach: "Handcrafted by the Sixteen Men of Tain" (Ręczna robota szesnastu mężczyzn z Tain).
Glenmorangie Bacalta debiutowała na rynku w 2017 roku jako ósma już odsłona z serii „Private Edition”. Zestawiana jest z destylatów leżakujących w beczkach po bourbonie a następnie finiszowanych w beczkach po Malmsey Madeira, cennym winie z Madery.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Glenmorangie
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Highlands
Beczkowanie beczki po burbonie, beczki po winie Malmsey z Madery
Zawartość alkoholu 46%
Aromaty miód, morele, mleczna czekolada, wanilia, toffi, orzechy
Smak toffi z miętą, pomarańcze, migdały, daktyle, rodzynki, cynamon, goryczka dębu
Finisz średnio długi, owocowo-korzenny z nutą mięty
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.