Glenmorangie

Whisky Glenmorangie Spios Private Edition Nr 9 0,7l

Dostępność: W magazynie

Destylarnia Glenmorangie powstała w roku 1843, w którym William Matheson otrzymał licencję na destylację whisky. Chociaż produkcja ruszyła dopiero w listopadzie 1849 r., to historia napoju z posiadłości Morangie sięga wieku XVII.
tmp
409,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Glenmorangie powstała w roku 1843, w którym William Matheson otrzymał licencję na destylację whisky. Chociaż produkcja ruszyła dopiero w listopadzie 1849 r., to historia napoju z posiadłości Morangie sięga wieku XVII. Z tego bowiem okresu pochodzą pierwsze wzmianki o destylacji whisky (wówczas jeszcze nielegalnej) w Tain. Od roku 2004 właścicielem gorzelni jest francuski koncern Moët Hennessy Louis Vuitton S. A. Od końca XIX w. pracowało w destylarni od 12 do 16 osób, a od roku 1920 po dzień dzisiejszy zatrudnionych jest tam stale 16 osób (mężczyzn). O tym, że stało się to już tradycją informują nas etykietki na butelkach: "Handcrafted by the Sixteen Men of Tain" (Ręczna robota szesnastu mężczyzn z Tain).

Glenmorangie Spios Private Edition Nr 9 nazwa whisky z gaelickiego oznacza ,,korzenny/pikantny”. Proces starzenia przebiega w beczkach po amerykańskiej whiskey żytniej. Pomysł na stworzenie tej wyjątkowej whisky zawdzięczamy Billemu Lumsdenowi. Spios butelkowany jest bez filtracji na zimno. Na rynku zadebiutowała w 2018 roku.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Glenmorangie
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Highlands
Zawartość alkoholu 46%
Aromaty ziele angielskie, mięta, toffi, goździki, jabłka, śliwki
Smak masło, kakao, tytoń, dąb, pieprz, gałka muszkatołowa
Finisz długi, korzenie, orzechy, toffi, dąb
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.