Highland Park

Whisky Highland Park 15yo Fire Edition 0,7l

Dostępność: W magazynie

Highland Park 15yo Fire Edition to kolejna whisky z tej prestiżowej destylarni inspirowana mitologią nordycką. Na rynek trafiła w 2017 roku. Proces dojrzewania odbywał się w beczkach po porto.

tmp
1 390,00 zł

Szczegóły

Highland Park Distillery postała w 1798 roku na wyspie Mainland, która jest częścią archipelagu Orkadów. Jest jedną z najbardziej wysuniętych na północ szkockich destylarni, ubiega ją tylko Blackwood z Szetlandów. W okresie przed powstaniem legalnej destylarni nielegalny proceder prowadził jeden z urzędników kościelnych. W 1937 roku połączyła się z Highland Distillers i stanowi jej istotny element. Destylarnia w procesie ogrzewania ziarna podczas słodowania używa lokalnie wydobywanego torfu z pobliskich torfowisk Hoobister Moor. Poziom torfu w tutejszych whisky wynosi ok. 20 ppm. W 1984 roku czasopismo The Scotsman przyznało whisky z tej destylarni notę 100%.

Highland Park 15yo Fire Edition to kolejna whisky z tej prestiżowej destylarni inspirowana mitologią nordycką. Na rynek trafiła w 2017 roku. Proces dojrzewania odbywał się w beczkach po porto. Na rynek trafiło 30 tys. butelek o mocy 45,2%.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Highland Park
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Orkney
Wiek/lata leżakowania 15
Beczkowanie beczki po porto
Zawartość alkoholu 45,2%
Aromaty czereśnie, wiśnie, sól morska, dym, runo leśne, czekolada.
Smak śliwki, pomarańcze, gałka muszkatołowa, cynamon, torf, karmel.
Finisz długi, dymny, owoce leśne i czekolada.
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.