Kavalan

Whisky Kavalan Solist Sherry Cask 58,6% 0,7l

Dostępność: W magazynie

Kavalan Solist Sherry Cask to tajwańska whisky single malt, powstaje w destylarni King Car. W procesie dojrzewania wykorzystano starannie wyselekcjonowane beczki po sherry Oloroso.

tmp
619,00 zł

Szczegóły

Destylarnia Kavalan zlokalizowana jest mieście Yuanshan, w prowincji Yilan. Słowo Kavalan pochodzi od nazwy plemienia, które niegdyś zamieszkiwało równinę Lan-Yan, oznacza ono szczerość oraz uczciwość. Pierwsza whisky z tego zakładu ukazała się na rynku w 2008 roku. Od tamtej pory Kavalan zbiera bardzo pochlebne recenzje. W 2001 roku destylarnia uzyskała prestiżowy tytuł od Whisky Magazine : World Icons of Whisky "Whisky Visitor Attraction of the Year"

Kavalan Solist Sherry Cask to tajwańska whisky single malt, powstaje w destylarni King Car. W procesie dojrzewania wykorzystano starannie wyselekcjonowane beczki po sherry Oloroso. Butelkowana jest w mocy beczki (cask strength) 58,6% alkoholu. To typ Single Cask czyli na etykiecie znajdziemy precyzyjne informacje na temat beczki w której dojrzewał ten trunek :Port Cask Nr S081217023 - rozlano 490 butelek . Whisky nie jest poddana filtracji na zimno.

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Kavalan
Kraj pochodzenia Tajwan
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Beczkowanie beczki po sherry Oloroso
Zawartość alkoholu 58,6%
Aromaty orzechy, suszone owoce, toffi, dąb.
Smak marcepan, rodzynki, suszone daktyle, migdały, przyprawy.
Finisz średnio długi, wanilia, cynamon, czekolada z rodzynkami.
Pojemność butelki (l) 0.7

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.