Talisker

Whisky Talisker Port Ruighe 0,7l

Dostępność: W magazynie

Talisker Port Ruighe (wymowa port rji) to druga po Talisker Storm limitowana edycja słynnej whisky produkowanej na wyspie Skye. Jest to jednocześnie gaelicka wymowa nazwy tamtejszego portu, który onegdaj był ważnym miejscem na handlowej mapie Szkocji.
tmp
249,00 zł

Szczegóły

Talisker Port Ruighe (wymowa port rji) to druga po Talisker Storm limitowana edycja słynnej whisky produkowanej na wyspie Skye. Jest to jednocześnie gaelicka wymowa nazwy tamtejszego portu, który onegdaj był ważnym miejscem na handlowej mapie Szkocji. Whisky Single Malt Talisker Port Ruighe jest starzona w beczkach z dębu oraz finiszowana w beczkach po porto. Dzięki temu, trunek nabywa owocowej słodyczy, która w połączeniu z torfowością tworzy piorunującą mieszankę. Talisker Port Ruighe to swoisty hołd dla szkockich kupców, który trudnili się handlem Porto opierając się wysokim morskim falom.

Nuty degustacyjne

Aromat: słodycz, rodzynki Smak: pełny, solidny Finisz: dębowo-torfowy

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Talisker
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Rodzaj/ Typ whisky Single Malt
Region Skye
Beczkowanie beczki po porto
Aromaty po początkowej morskiej fali, wyczuć można zapach świecowych kredek zmieszanych z pomarańczą i białą czekoladą
Smak morski i słony, ale słodszy niż w postawowych wersjach Taliskera, z dodatkiem chili, pomarańczy i czekolady. Bardziej dymny, aniżeli można wyczuć przez nos
Finisz średniej długości, z kakao i dębem
Pojemność butelki (l) 0.7
Dostępność Popularna

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.