Montes

Wino Montes Reserva Sauvignon Blanc 0,75l

Dostępność: W magazynie

Montes Reserva Sauvignon Blanc to wino o jasnożółtej barwie. Ukazuje atrakcyjne aromaty owoców tropikalnych i zielonych traw. Świeże, orzeźwiające z doskonale dobraną kwasowością. Wino do picia do zaraz, idealne jako aperitif a także do świeżych serów (np. riccota), cytrusowych marynat do ryb i kurczaka.Dobrze współgra z pikantnymi daniami w lekkich sosach.
tmp
52,00 zł

Szczegóły

Montes Reserva Sauvignon Blanc to wino o jasnożółtej barwie. Ukazuje atrakcyjne aromaty owoców tropikalnych i zielonych traw. Świeże, orzeźwiające z doskonale dobraną kwasowością. Wino do picia do zaraz, idealne jako aperitif a także do świeżych serów (np. riccota), cytrusowych marynat do ryb i kurczaka. Dobrze współgra z pikantnymi daniami w lekkich sosach.

BARWA: Jasnożółta barwa.

AROMAT: Niezwykle atrakcyjne aromaty owoców tropikalnych i zielonych traw dzięki częściowemu pochodzeniu z chłodniejszych rejonów Casablanca Valley.

SMAK: W ustach świeże i ostre. Wino przynoszące radość i orzeźwienie.Średniakwasowość, wyczuwalna biała brzoskwinia, skórka limonki i owoce cytrusowe. Należy je pić młode.

REKOMENDACJA: W kuchni wino wszechstronne, znakomite jako aperitif. Dobrze współgra z owocami morza, świeżymi serami ricotta lub chevre. Dobre do ryby i kurczaka w cytrusowych marynatach.

Stanowi świetne uzupełnienie potraw lekkich, łagodnych lub średnio pikantnych sosach.

WYRÓŻNIENIA:

2010 Wine Access – 89 punktów

2010 Wine Enthusiast– 88 punktów

2010 Wine Spectator– 86 punktów

2009 Wine Spectator– 86 punktów

2008 Wine Enthusiast– 87 punktów

Informacje dodatkowe

Producent/Marka Montes
Kraj pochodzenia Chile

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.