Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Kamienie lodowe

  Klasyczny sposób podawania whisky określany jest jako „on the rocks” – czyli dosłownie „na kamieniach” . Zwyczajowo stanowi to nazwę dla kostek lodu. Jednakże wykorzystując kamienie lodowe, można potraktować tę nazwę całkiem dosłownie. To stylowy i praktyczny dodatek w arsenale miłośnika wytrawnych trunków.

  Jakie funkcje spełniają kamienie lodowe?

  Podobnie jak w przypadku zamrożonej wody, kamieni lodowych używa się do schładzania alkoholu. Mają one jednak przewagę w stosunku do klasycznych kostek. Po pierwsze, nie rozcieńczają one  trunku. Jest to znakomita wiadomość dla amatorów mocnych napojów o wyrazistym bukiecie. Jednocześnie kamienie lodowe nie wpływają na smak alkoholu. Dodatkowo są wielokrotnego użytku. Wystarczy je umyć i pozostawić w zamrażarce na kilka godzin. Dużym atutem niewielkich kamieni lodowych jest możliwość dopasowania ich do każdego kształtu szklanki. W przypadku klasycznych kostek, konieczna jest odpowiednia forma, aby pasowały np. do szkła highball.

  Ze względu na swój wygląd i użyteczność, kamienie z lodu stanowią doskonały wybór dla osób, poszukujących sposobu na schłodzenie trunków bez obaw o nadmierne rozwodnienie. To również wygodne wyjście dla tych, którzy chcą zachować pełną kontrolę nad dodawaniem wody do zimnego alkoholu podczas degustacji. Kamienie lodowe są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Są też niezwykle trwałe, dzięki czemu mamy pewność, że jeden zestaw będzie nam towarzyszył przez długie lata.

  Kamienie lodowe – eleganckie i szykowne 

  Oprócz praktycznych zalet, kamienie lodowe wyróżniają się nietypowym wyglądem, który z miejsca tworzy obraz osoby o wyszukanym smaku. Kamienie te zazwyczaj sprzedawane są w stylowych zestawach, obejmujących nie tylko same skałki, ale również drewniane lub tekturowe szkatułki oraz woreczek do ich przechowywania. To czyni z kamieni lodowych doskonały prezent dla amatorów mocnych trunków. Będzie to także idealne dopełnienie chwil spędzonych na powolnym sączeniu trunku w gronie przyjaciół.

  Kamienie lodowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co ma związek z materiałem, z których zostały wykonane. Najczęściej można spotkać kostki z granitu lub steatytu. Kasetka z kamieniami lodowymi stanowi doskonałe dopełnienie domowego barku, a skalne kostki prezentują się wyjątkowo dystyngowanie w towarzystwie długo leżakowanej szkockiej whisky.

  Koszyk Wróć do strony