Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Skrobaki do skórek

  • Zester do cytrusów z gumową rączką

   Zester do cytrusów z gumową rączką

   9,99  Availability: w magazynie
  • zester do cytrusów ze stalową rączką

   Zester do cytrusów ze stalową rączką

   14,99  Availability: w magazynie

  Old Fashioned czy Lemon Drop Martini to popularne koktajle, które podawane są wraz ze skórką owoców cytrusowych.  Jest to nie tylko wizualna ozdoba, ale również dodatek wpływający na smak drinka. Niezależnie od tego, czy mowa o profesjonalnym barze, czy przygotowywaniu koktajli w domowym zaciszu, każdy miłośnik miksowania potrzebuje skrobaków do skórek.

  Szybko, sprawnie i wygodnie – czym muszą charakteryzować się skrobaki do skórek? 

  Skrobak do skórek cytrusowych, choć stosunkowo rzadko używany w kuchni, stanowi jedno z najważniejszych narzędzi w ręku barmana. W przypadku skrobaków do skórek przede wszystkim liczy się prosty, ergonomiczny kształt. Ważna jest też wielkość otworów, służących do obierania owoców. To od nich zależy szerokość pasma i chociaż nie jest to kluczowy element, decydujący o smaku koktajli, warto wybrać skrobak do skórek, który jest najwygodniejszy w użytku. Pod tym względem narzędzia można podzielić na akcesoria posiadające stalowe rękojeści oraz skrobaki do skórek z uchwytem wyłożonym tworzywem sztucznym. Pierwsze z nich są proste w myciu, trwałe, a także eleganckie. Te drugie zapewniają większy komfort chwytu. W tym wypadku najlepiej pokierować osobistą preferencją lub dopasowaniem do ręki. Od tego zależy precyzja, z jaką barman posługuje się skrobakiem do skórek, a to jest niezwykle istotna kwestia podczas przygotowywania drinków.

  Dlaczego skrobaki do skórek są tak ważne? 

  Skrobaki do skórek – zgodnie ze swoją nazwą – służą do obierania cytrusów. Jednakże niecała okrywa nadaje się jako dodatek do koktajli. Biała część owoców, czyli albedo lub miękisz, co prawda zawiera duże ilości kwasu askorbinowego, ale jest gorzka. Może więc łatwo zmienić smak drinków. Skrobaki do skórek służą do zdejmowania jedynie wierzchniej warstwy cytrusów, która nasycona jest aromatycznymi olejkami eterycznymi. To właśnie one odpowiadają za charakterystyczny zapach owoców. Precyzyjne użycie skrobaka do skórek pozwala „okryć” powierzchnię alkoholu olejkami lub ozdobić szklankę spiralnie skręconym pasemkiem skóry. W porównaniu do klasycznych obieraków, skrobaki do skórek zapewniają znacznie większą kontrolę i pozwalają operować z wysoką precyzją, co jest niezbędne podczas przygotowywania wykwintnych mieszanek. Dodatkową zaletą tych akcesoriów są zwykle dwa ostrza, pozwalające obierać owoce wedle potrzeb. Dzięki temu skrobaki do skórek stanowią niezwykle wszechstronne wsparcie za barem, które pozwoli przygotować wiele ciekawych koktajli.

  Koszyk Wróć do strony