Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Shakery do koktajli

  • Shaker stal szlachetna srebrny 550 ml typu Cobbler

   Shaker stal szlachetna srebrny 550 ml typu Cobbler

   29,99  Availability: w magazynie
  • Shaker stal szlachetna srebrny 750 ml typu Cobbler

   Shaker stal szlachetna srebrny 750 ml typu Cobbler

   35,00  Availability: w magazynie
  • Shaker Bostoński Tin on Tin - 2 x stalowy kubek

   Shaker Bostoński Tin on Tin – 2 x stalowy kubek

   49,90  Availability: w magazynie

   

  Shakery do koktajli to jedne z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych w sztuce barmańskiej. Drinki przygotowywane przy ich użyciu, wyróżniają się znakomitym połączeniem smaków oraz idealną konsystencją. Profesjonalny shaker do koktajli to doskonała inwestycja, nawet jeśli na co dzień nie zajmujesz się miksologią.

  Shakery do koktajli  –  dlaczego warto?

  W sprzedaży znajduje się wiele modeli shakerów. Ostatecznie jednak każdy z nich, niezależnie od zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych czy materiałowych, ma do spełnienia jedno zadanie  –  optymalne wymieszanie, schłodzenie i napowietrzenie przygotowywanych koktajli.

  Co wyróżnia shakery do koktajli na tle innych narzędzi przeznaczonych do mieszania drinków? Po pierwsze  –  szybkość. Shaker pozwala na błyskawiczne i bezproblemowe wymieszanie większych ilości składników. To szczególnie istotne podczas spotkań w większym gronie. Jeśli urządzasz imprezę, nie każ gościom czekać. Po drugie  –  idealna konsystencja napojów. Mieszanie drinków w shakerze pozwala uzyskać efekt idealnego połączenia składników oraz gładką, jednolitą konsystencję. Po trzecie  –  profesjonalizm. Widowiskowy sposób przygotowywania drinków z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach, a ostateczny efekt smakowy na długo zapadnie im w pamięć.

   

  Rodzaje shakerów do koktajli (h2)

  Przyjmuje się, że shakery dwuczęściowe (pozbawione wbudowanego sitka) są przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników, podczas gdy uniwersalne shakery trzyczęściowe sprawdzają się najlepiej w kuchni miksologa – amatora. W rzeczywistości każdy barman, niezależnie od stopnia zaawansowania, posiada własne preferencje co do wykorzystywanych narzędzi. Przy wyborze shakera warto więc kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami oraz wygodą użytkowania.

   

  Najczęściej wyróżniamy trzy główne typy shakerów do koktajli:

  –  shaker bostoński – popularny rodzaj shakera, wykorzystywany przez profesjonalistów na całym świecie. Składa się z dwóch elementów: metalowego kubka oraz szklanicy barmańskiej (w wersji Tin-Tin obydwa naczynia wykonane są ze stali nierdzewnej). Narzędzie charakteryzuje się wysoką uniwersalnością oraz bezproblemowym użytkowaniem;

  –  shaker paryski – to europejska odmiana shakera bostońskiego. Dwuczęściowe narzędzie, złożone z metalowego kubka oraz metalowej pokrywki zapewnia elegancki wygląd oraz wysoką trwałość;

  –  shaker trzyczęściowy (cobbler) – składa się z trzech elementów: metalowego naczynia, metalowej pokrywki z sitkiem oraz kapsla z gumowym uszczelniaczem. Shaker ten pozwala na doskonałe mieszanie składników bez wyciekania płynu. Ze względu na wbudowane sitko model ten jest szczególnie polecany dla amatorskich miłośników sztuki barmańskiej.

  Koszyk Wróć do strony